למה חשוב לטפל מהר בכינים

למה חשוב לטפל מהר בכינים

יום אחד אתם חוזרים מאוחר מהעבודה לאחר יום מתיש במיוחד, אך למרות העייפות הגדולה אתם מקדישים זמן כדי לבלות ולשחק עם ילדכם הקטן רגע לפני הוא הולך לישון. לאחר ארוחה קלה ומנוחה, אתם נכנסים להתקלח ומתכוננים גם כן לשינת לילה. אך לחרדתם לאחר סירוק השיער אתם מגלים כינה מטיילת לה על גבי המסרק שאתם אוחזים בו.

למרות שלא מדובר בחרק מסוכן אלא בעיקר מטרד, אתם מבינים כי עליכם לטפל בעניין זה במהירות מכיוון שהתפרצות כיני הראש עלולה להתרחש באופן מהיר במיוחד. אתם מבינים כמובן כי הכינה הגיעה מראשו של ילדכם ולא מכם, מכיוון שילדים קטנים חשופים יותר להידבקות בגן על ידי ילדים אחרים שיש להם כינים בראש.

> קראו איך להיפטר מכינים בדרך טבעית

מדוע הידבקות בכינים מתרחשת מהר

כיני הראש עוברות מאדם אחד לאחר באמצעות מגע ישיר של ראש בראש, או אפילו שימוש בחפצים שונים שבאו במגע עם הכינים ועוברים לשימוש של אדם אחר כמו מסרק, מגבות, כריות, בגדים, כובעים ועוד. למרות שכינים לא מסוגלות לקפוץ או לעוף מאחד לשני, הן זריזות מספיק כדי לעבור מראש אחד לשני באמצעות הצמדת שיער וראש זה לזה.

חשוב לטפל מהר בכינים מכיוון שהן מתרבות בקצב מהיר במיוחד, לאחר הטלת ביצים בראש הן בוקעות לאחר מספר ימים בודדים וכך הלאה. חוסר טיפול מתאים בשיער שיש בו כינים עלול להגביר את התרבותן, וכך להגביר את רמת החשיפה וההידבקות לאנשים אחרים.

מהם הסימפטומים של הידבקות

הסימפטום הראשון והנפוץ של הידבקות בכינים הוא גרד גבוה בקרקפת הראש. מכיוון שהכינה נושכת את הקרקפת כדי להזין את עצמה מהדם שיוצא מהפצע, נשיכות אלו גורמות לגרד תחושת חוסר נוחות בכל הראש. ניתן לאתר כינים באמצעות מסרק בעל שיניים צפופות, כך שלאחר סירוק של השיער באמצעותו הכינים וביצי הכינים נתפסות על המסרק וכך ניתן לגלות האם הן קיימות בשיער.

כיצד מומלץ לטפל 

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרים ותכשירים מעולים לטיפול ומניעה של כינים טיפול טבעי שעובד. מומלץ לבחור את התכשירים המבוססים על חומרים טבעיים שאינם מזיקים ופוגעים בשיער או בקרקפת.

כתוב/כתבי תגובה