למה הקורונה היכתה כל כך חזק בבני ברק?

למה הקורונה היכתה כל כך חזק בבני ברק?

אחת השאלות המרתקות שרבים רוצים לחקור אותה למה הקורונה היכתה את העיר בני ברק בעוצמה כה חזקה. כולנו מודעים לכך שזו עיר חרדית שיש לה מרקם מיוחד ושונה מכל עיר אחרת. והקורונה הפתיעה את כולנו בנתונים כי מספר רב של חולים ביחד למספר התושבים אומתו דווקא בה. לנתונים הללו יש מספר הסברים, הנה הם לפניכם.
אקשיבה כאן בשבילכם עם כל השאלות ותהיות למגזר החרדי כאן באתר!

הסיבות לריבוי חולי קורונה בבני ברק

  • חיי קהילה תוססים – יש לדעת כי חיי היום יום של משפחה חרדית שונה משמעותית מחייה של כל משפחה אחרת. וזה נכון במיוחד לגבי הגברים והבנים. בכל יום מבקר אדם חרדי בבית הכנסת לפחות שלוש פעמים ומתפלל במניין. הוא משתמש בספרים שהם רכוש הכלל וכן טובל במקווה. כל המפגשים הללו כמובן מגדילים את החשיפה לרשות הרבים וכתוצאה מכך גם לנגיף.
  • משפחות גדולות – בעוד שהציבור הכללי חי בהרכבים משפחתיים קטנים למדי, הרי הממוצע המשפחתי בציבור החרדי גדול דרמטית. כך שכל חולה מהציבור הכללי בא במגע עם משפחה גרעינית בגודל מינימלי, הרי כל חולה במשפחה חרדית בא במגע עם מספר גדול יותר של בני משפחה קרובים. מה שמעלה דרמטית את הגרף כלפי מעלה.
  • חיים בצפיפות – עובדה נוספת שמסבירה את ריבוי החולים היא העובדה כי החיים בבני ברק צפופים ביחד לערים אחרות. כאשר הצפיפות גדולה גם קצב ההדבקה מהיר יותר.
  • הסברה לקויה – בעוד שמאמצי ההסברה הופנו כולם לאפיקי החדשות והדיגיטל, שכחו כאן משהו חשוב – אחוז ניכר מקרב הציבור החרדי אינו חשוף כלל מדיה. וזה אומר שהם לא קבלו הנחיות ולא שמעו על הכללים למניעת הדבקה. מאוחר מידי התחילו להפיץ הנחיות באופן מותאם לציבור החרדי, כך שהם יפנימו את הנחיות הזהירות.
    בקישור זה תוכלו לקרוא לעיין בשאלות ותשובות בנושא אינטרנט למגזר החרדי.

כתוב/כתבי תגובה