יתרונות וחסרונות של טיפול אונליין

אנשים רבים זקוקים לטיפול ולא תמיד יכולים להגיע פיזית אל המטפל, או מעוניינים להגיע פיזית אל המטפל. לכן זה יכול להיות פתרון נהדר עבורם לעבור את הטיפול אונליין. כאשר לא מדובר בטיפול פיזי אלא נפשי או לצרכי ייעוץ מסוגים ובתחומים שונים, אין סיבה לא לעשות את הייעוץ אונליין. נכון שיש לכך יתרונות וחסרונות אך ללא ספק זה משהו המתאים להרבה מאוד אנשים, כולל לאנשים המחפשים טיפול כאנונימים מבלי להיחשף וכו’.

טיפול מקוון עשוי להיות נושא שנוי במחלוקת עם הרבה יתרונות וחסרונות.

יתרונות:

– התהליך זול יחסית וקל לגישה – ניתן לטפל בהתמכרות במסגרת פרטית יותר – ישנם מספר משאבים זמינים עבור אנשים שזקוקים לעזרה עם ההתמכרות שלהם

חסרונות:

– זה יכול להיות קשה להתרחק מהרגלי האינטרנט של האדם – יש הרבה הסחות דעת שיכולות להקשות על ההתמקדות בהחלמה 

– יכול להיות קשה להסתמך על אנשים שאינם נוכחים פיזית טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא סוג של טיפול בשיחות המסייע לאנשים עם מצבים נפשיים. זה נועד לעזור לאנשים לזהות את דפוסי החשיבה שיש להם שתורמים לבעיות שלהם ואז לשנות את הדפוסים האלה. 

מחפשים פסיכולוג מומלץ בירושלים? בקרו באתר >>>

אז האם כדאי לעשות טיפול אונליין?

היתרונות של טיפול מקוון הם היותו נוח ונגיש. מטופלים יכולים גם לחסוך זמן בכך שהם לא יצטרכו להגיע למרפאה. החסרונות של טיפול מקוון הם שהוא לא אישי ואין אינטראקציה של אחד על אחד עם הרופא. באופן כללי, טיפול מקוון הופך פופולרי יותר מכיוון שאנשים רוצים נוחות בחייהם והם לא רוצים לבזבז זמן בנסיעה למרפאה. החיסרון הגדול ביותר של טיפול מקוון הוא שרופאים אינם מסוגלים לדון איתם בחששות או בבעיות של המטופלים שלהם באופן אחד על אחד. אין אינטראקציה בין מטופל לרופא. מטופלים יכולים לטפל בעצמם ולחזור לביקורי מעקב בכל פעם שהם רוצים לראות את הרופא. שכללו את היתרונות והחסרונות שלכם, במה אתם מאמינים ומרגישים בנוח ובהתאם לכך קבלו החלטה האם לעשות טיפול פיזי או מקוון.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אבקות חלבון, איך בוחרים נכון?
מי שמנסה לשפר את הכושר הגופני שלו, מי שרוצה לבנות שרירים, להעלות מסת גוף, לעלות במשקל או להוסיף ערכים...
קרא עוד »
יול 13, 2020
האם צלוליטיס עשוי להוות סכנה?
במידה ואינכם יודעים זאת עדיין, שומן רווי הוא מבחינת סכנה בריאותית לגוף שלנו. השומן הרווי מצוי בכמויות...
קרא עוד »
פבר 17, 2019
רוצו על זה: איך לחזור לכושר?
בין אם זו תקופת הקורונה שגרמה לרובינו להסתגר בבתים ובין אם זה בשל הרצון להתחטב ולשמור על בריאות הגוף...
קרא עוד »
אוג 06, 2020