יתרונות וחסרונות של טיפול אונליין

אנשים רבים זקוקים לטיפול ולא תמיד יכולים להגיע פיזית אל המטפל, או מעוניינים להגיע פיזית אל המטפל. לכן זה יכול להיות פתרון נהדר עבורם לעבור את הטיפול אונליין. כאשר לא מדובר בטיפול פיזי אלא נפשי או לצרכי ייעוץ מסוגים ובתחומים שונים, אין סיבה לא לעשות את הייעוץ אונליין. נכון שיש לכך יתרונות וחסרונות אך ללא ספק זה משהו המתאים להרבה מאוד אנשים, כולל לאנשים המחפשים טיפול כאנונימים מבלי להיחשף וכו’.

טיפול מקוון עשוי להיות נושא שנוי במחלוקת עם הרבה יתרונות וחסרונות.

יתרונות:

– התהליך זול יחסית וקל לגישה – ניתן לטפל בהתמכרות במסגרת פרטית יותר – ישנם מספר משאבים זמינים עבור אנשים שזקוקים לעזרה עם ההתמכרות שלהם

חסרונות:

– זה יכול להיות קשה להתרחק מהרגלי האינטרנט של האדם – יש הרבה הסחות דעת שיכולות להקשות על ההתמקדות בהחלמה 

– יכול להיות קשה להסתמך על אנשים שאינם נוכחים פיזית טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא סוג של טיפול בשיחות המסייע לאנשים עם מצבים נפשיים. זה נועד לעזור לאנשים לזהות את דפוסי החשיבה שיש להם שתורמים לבעיות שלהם ואז לשנות את הדפוסים האלה. 

מחפשים פסיכולוג מומלץ בירושלים? בקרו באתר >>>

אז האם כדאי לעשות טיפול אונליין?

היתרונות של טיפול מקוון הם היותו נוח ונגיש. מטופלים יכולים גם לחסוך זמן בכך שהם לא יצטרכו להגיע למרפאה. החסרונות של טיפול מקוון הם שהוא לא אישי ואין אינטראקציה של אחד על אחד עם הרופא. באופן כללי, טיפול מקוון הופך פופולרי יותר מכיוון שאנשים רוצים נוחות בחייהם והם לא רוצים לבזבז זמן בנסיעה למרפאה. החיסרון הגדול ביותר של טיפול מקוון הוא שרופאים אינם מסוגלים לדון איתם בחששות או בבעיות של המטופלים שלהם באופן אחד על אחד. אין אינטראקציה בין מטופל לרופא. מטופלים יכולים לטפל בעצמם ולחזור לביקורי מעקב בכל פעם שהם רוצים לראות את הרופא. שכללו את היתרונות והחסרונות שלכם, במה אתם מאמינים ומרגישים בנוח ובהתאם לכך קבלו החלטה האם לעשות טיפול פיזי או מקוון.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה הם רולטורים למבוגרים?
רולטור הוא מכשיר שעוזר למשתמשים לעקוב אחר הפעילויות היומיומיות שלהם. זהו מכשיר נייד עם גלגלים שניתן...
קרא עוד »
ספט 30, 2022
צילומי הריון – באיזה שלב של ההיריון כדאי לעשות?
תקופת ההיריון זוהי תקופה מרגשת מאוד. מצד אחד היא מלווה בהרבה מתח ולעיתים גם חרדה מפני הבאות, האישה גם...
קרא עוד »
אפר 30, 2019
האם צעצועי אהבה באמת משפרים את חיי המין
אם החלטתם שהגיע הזמן לשפר את חיי המין השגרתיים והבנאליים שלכם, כדאי שתדעו שיש מגוון דרכים לשדרג חיי...
קרא עוד »
פבר 13, 2019