השתלת שיניים ביום אחד – האם זה באמת אפשרי?

השתלת שיניים ביום אחד – האם זה באמת אפשרי?

מחסור בשיניים מצריך הסתגלות למציאות לא פשוטה, ומפגיש עם אתגרים בדמות קושי בלעיסת מזון, הגבלה ביכולת הדיבור וגם מבוכה והימנעות מלחייך ברבים. 

 

כנראה שאם היה טיפול קסם להשלמת השיניים שלכם ביום אחד, רבים המטופלים שלא היו חושבים פעמיים ובוחרים בו. טיפול השתלת שיניים נחשב נכון להיום לטיפול המתקדם ביותר להשלמת שיניים חסרות. אם ישנו דבר נוסף שתשמחו לדעת, הוא שאכן ניתן לבצע טיפול של השלמת שיניים ביום אחד. העיקרון לפיו מבוססת השיטה: לא עוד חלוקה לשלבים והמתנה ארוכה, אלא שבמעמד ההשתלה גם מרכיבים את הכתרים.

 

השתלת שיניים ביום אחד בלבד – האמנם?

רבים מכירים את הטיפול בשם "העמסה מיידית". העיקרון של השתלה ביום אחד בשונה מההשתלה "הקלאסית", הוא להעניק למטופל פתרון מידי על בסיס טיפול אחד בלבד! זאת כמובן מבלי להתפשר על נוחות ואיכות לאורך תקופת קליטת השתלים והתוצר הסופי. 

 

השיטה הקלאסית-רגילה של השתלת השיניים, מבוססת על תקופת החלמה שיכולה להגיע לעד כחצי שנה. תקופה זו איננה קצרה לכל הדעות, והמון פעמים היא זו שמונעת מטופלים לבחור בהשתלת השיניים. הודות לשיטת ההשתלה ביום אחד – העמסה מיידית, המטופל יוצא מהמרפאה עם פתרון איכותי, אסתטי ונוח!

 

היתרונות הבולטים: נוחות ואסתטיקה 

  • ראשית, אין כל צורך בפתרון זמני בדמות תותבות. השיניים התותבות כידוע לא מאופיינות בתכונות של נוחות או אסתטיקה. הודות לשיטת ההשתלה ביום אחד, ניתן לחסוך מהמטופל את חוסר הנוחות, ולסיים את הטיפול עם חיוך גדול! 
  • טיפול העקירה, ההשתלה והתקנת השתלים מתבצעים בטיפול אחד, כך שההשתלה לא נפרסת למספר טיפולים שונים. (קיצור הטיפול הינו בשורה של ממש עבור המטופלים הסובלים מחרדה דנטלית). 
  • איחוד השלבים גם מוביל להקטנת הטיפולים המצריכים התערבות כירורגית

 

השתלת שיניים ביום אחד: אותו אפקט, פחות זמן

חשוב להבין כי מבחינת אופי הטיפול, לא מדובר על טיפולים שונים. למעשה, השתלת השיניים כשיטה, היא אותה השיטה המיושמת גם בגישה הקלאסית-קונבנציונאלית, וגם בגישת ההעמסה המיידית. הדבר היחיד שמבדיל בין השיטות הוא זמני הביצוע. המוטיבציה לשיטה החדשה, הינה קיצור התהליכים הנדרשים המצריכים התערבות כירורגית, תוף מינוף תחושות הנוחות והביטחון של המטופל. 

 

בדיקת התאמה לטיפול השתלת שיניים ביום אחד

כל מטופל המעוניין בטיפול של השלת שיניים, נדרש לעבור סט של בדיקות שמטרתן לבדוק את מידת ההתאמה לטיפול. במרפאתנו, אנו לא מתפשרים על הבדיקות המקדימות את הטיפול, זאת מאחר והן יכולות לשקף לנו מהם סיכויי ההצלחה של ההשתלה. בעת שהטיפול המועדף על ידי המטופל הוא השתלה ביום אחד, אנו מבצעים בדיקות נוספות, כאשר הדגש יהיה על איכות העצם. לא במקרה השיטה נקראת "העמסה מיידית", וחשוב לנו להבטיח מעל לכל ספק כי ישנה כמות מספקת ואיכותית של עצם שאכן תוכל לקלוט את השתלים. 

 

תנאי סף נוספים מלבד כמות עצם מספקת:

  • פה בריא בדגש על שיניים בריאות
  • היעדר מחלות – אקוטיות או כרוניות, כדוגמת מחלות חניכיים
  • הרגלים כדוגמת עישון ישללו את האפשרות לבצע את ההשתלה המיידית

    מחפשים השתלת שיניים באזור חיפה והקריות?
    ד"ר אלדד בן אלעזר ייתן לכם את המענה המקצועי ביותר!

 

כתוב/כתבי תגובה