אבחון מחלות כליה – התסמינים הראשוניים

אבחון מחלות כליה – התסמינים הראשוניים

כאשר מדובר על מחלות כליה, חשוב שתפנו לטיפול מהר ככל האפשר, על מנת למנוע נזקים לטווח ארוך. ניתן לקבל מידע על אבחון מחלות כליות ודם באתר פריימדיקל.

במסגרת מאמר זה תוכלו לקרוא את התסמינים הראשוניים של מחלות כליה.

לאילו תסמיני מחלות כליה כדאי שתשימו לב?

  • עייפות וחוסר אנרגיה – במקרים מסוימים, פעילות לקויה בכליות עלולה להוביל למצב של הצטברות רעלים במחזור הדם. אם הצטברו לכם בדם רעלים, אתם עלולים להרגיש חלשים, עייפים וגם לחוות קשיים בריכוז. תסמין נוסף של מחלות כליה הוא אנמיה, שכשלעצמה עלולה לגרום לחולשה ועייפות.
  • קשיים בשינה – כאמור, כאשר הכליות לא עובדות כשורה, הרעלים נותרים במחזור הדם במקום להתנקז החוצה דרך השתן. הצטברות זו של רעלים מצריכה מהגוף לעבוד שעות נוספות, מה שעלול לגרום לקשיים בשינה. ישנו גם קשר הדוק בין השמנת יתר לבין מחלות כרוניות בכליות, ודום נשימה נפוץ יותר בקרב אנשים עם מחלות כרוניות בכליות, בהשוואה לאוכלוסייה הכללית.
  • קוצר נשימה – קשיים בנשימה יכולים להיות קשורים למחלות כליה בשתי דרכים עיקריות. ראשית כל, הנוזלים העודפים בגוף עלולים להצטבר בריאות ולהקשות על הנשימה הסדירה. ושנית כל, אנמיה (מחסור בתאי דם אדומים המזרימים חמצן ברחבי הגוף) עלולה להותיר את הגוף שלכם במצב של רעב לחמצן וקוצר נשימה.
  • קשיים בריכוז ובזיכרון – המשמעות של אנמיה בהקשר של מחלות כליה אומרת שהמוח שלכם לא מקבל מספיק חמצן. כתוצאה מכך, אתם עלולים לחוות קשיים בעודכם מנסים להתרכז או להתקשות לשלוף מידע מהזיכרון.
  • תחושות של גירוד על גבי העור – מפני שהתפקיד של הכליות הוא לסלק פסולת ורעלים ממחזור הדם, כאשר הן לא מתפקדות כהלכה, פירוש הדבר שבמחזור הדם מצטברת הרבה פסולת, וכתוצאה מכם אתם עלולים לחוות גירודים בעור.
  • נפיחות בכפות הרגליים וכפות הידיים – כאמור, כליות לא מתפקדות לא נפטרות מהנוזלים המיותרים, אשר מצטברים בגוף שלכם וגורמים לנפיחות.

> סובלים מבעיות בריאותיות הקשורות ללב? מומלץ לבצע בדיקת אקוקרדיוגרפיה המתבצעת במרפאה מקצועית בתחום.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להיפטר מנמלים בבית?
כשהיינו קטנים אהבנו להסתכל על האדמה כל הזמן, ולחפש חרקים שונים ומעניינים שאף פעם לא ראינו בעבר. ההנאה...
קרא עוד »
יונ 24, 2019
חיסון פרוו – הסכנות שבחיסון
בתוך עולם הרפואה המודרני והמתקדם, מוקדשים מאמצים רבים למניעת היווצרותן של מחלות בחיות, וזאת בניגוד...
קרא עוד »
דצמ 17, 2019
מה את חייבת שיהיה לך בתיק המוכן ללידה?
לעבור את הלידה בשלום זה דבר אחד, אבל לצד זאת צריך גם לזכור שכדאי להיות מוכנים מבחינת הדברים ששמים בתוך...
קרא עוד »
דצמ 18, 2018