איך מוצאים תמונות יפות בחינם?

איך מוצאים תמונות יפות בחינם?

לא מעט בעלי עסקים ובעלי נכסים דיגיטליים זקוקים לתמונות כדי לקדם את העסק ברשתות החברתיות ובגוגל. חלק ניכר מקידום ושיווק העסק באינטרנט טומן בתוכו תוכן, והלוא תוכן הוא לא רק מלל אלא גם תמונות וקבצי וידאו. כיצד תוכלו למצוא תמונות איכותיות ללא תשלום? אספנו מידע בנושא.

מאגרי תמונות בחינם

ברשת יש לא מעט מאגרי תמונות ללא עלות, כשלעיתים השימוש בתמונה יצריך מכם לתת קרדיט ליוצר או לאתר – זאת בהתאם לחוק זכויות יוצרים. תוכלו למצוא רשימה באתר של עידן בן אור, הכוללת לא רק מגוון רחב של מאגרי תמונות בחינם, אלא כמה מאגרים נוספים בתשלום.

הנה כמה אתרים חינמיים מומלצים:

PIXABAY

פיקסביי הוא בין מאגרי התמונות הפופולאריים בקרב בעלי נכסים דיגיטליים, בייחוד כי מדובר במאגר שאינו מצריך מתן קרדיט ליוצר.

FREEPIC

האתר מציע שלל קבצי ווקטור ותמונות נהדרות בחינם, מה שכן, בעת השימוש יש להעניק קרדיט ליוצר.

PEXELS

מאגר תמונות חינמי המכיל שלל תמונות איכותיות במגוון רחב של נושאים. ניתן להשתמש בתמונות ללא מתן קרדיט, וזה בהחלט יתרון. נוסף לכך, התמונות במאגר נבחרות ממאגרים חינמיים נוספים, כך שההיצע רחב במיוחד.

למה אי אפשר לקחת תמונות מגוגל?

כל תמונה שקיימת ברשת מעוגנת בחוק זכויות יוצרים, ועל כן אסור לקחת תמונות ישירות מגוגל, אלא שיש להשתמש בתמונות המותרות לשימוש מסחרי (בין אם זה עם מתן קרדיט ובין אם לא). כמו כן, מלבד המאגרים החינמיים, ניתן לרכוש תמונות במאגרי תמונות פרימיום, כשטוב לדעת שיש מגוון רחב של מסלולי מנויים, כך תוכלו לבחור את המסלול המשתלם ביותר בעבורכם.

חשוב להבין שלכל תמונה ברשת יש זכויות יוצרים, ונכון – תוכן הוא חלק משמעותי בקידום האתר והעסק באינטרנט, ועל כן חשוב לכבד את זכויות היוצרים של התמונות. ניתן לצלם תמונות באופן עצמאי, לרכוש תמונות במאגרי פרימיום ואפילו להשתמש בתמונות חינמיות המותרות לשימוש מסחרי.

כיום יש מגוון רחב של מאגרי תמונות בחינם. מאגרים המכילים תמונות איכותיות של צלמים מקצועיים, כך שהמבחר מגוון במיוחד. בהצלחה!

כתוב/כתבי תגובה