איך חשוב להתנהל מבחינה בטיחותית באתרי בנייה?

איך חשוב להתנהל מבחינה בטיחותית באתרי בנייה?

יש אנשים אשר גם לאחר שהם נחשפו לכל האמת בוחרים לחיות באשליה והכחשה. הדבר בולט במיוחד בכתות אשר יש להם מבנה מסודר ומנהיג אשר כולם נשמעים להוראות שלו ולא זזים מילימטר ללא האישור שלו. העניין הוא שפעמים רבות ההליכה העיוורת הזאת אחרי מנהיג יכולה להתסיים בבכי רע מכיוון שאי אפשר לדעת איזה דברים אנשים עושים כאשר הם נמצאים בכת סגורה. על רקע זה יש לציין כי אתרי בנייה הם לא כת סגורה אך יכולים לקרות בהם אסונות ממש כמו בכת. למעשה כמעט כל שבוע אנו שומעים על פועל אשר נפצע באתר בניה וזה מלמד אותנו כי אתרי בנייה הם בין המקומות המסוכנים ביותר בארץ. על כן זה חשוב מאוד לברר איך להתנהל באתרי בניה וניתן לומר כי הדרך הטובה ביותר להתנהל היא לשכור מהנדס בטיחות אשר ינחה ויחליט בכל הקשור אל נושאי בטיחות כמו שמירה כל כללים, שימוש בחומרים תקינים ויישום של מוצרים בטיחותיים כמו מגני אצבעות.

מדוע כדאי לשכור מהנדס בטיחות חיצוני?

אט אט יש מקומות אשר מבינים כי הדרך הטובה ביותר לשמור על בטיחות באתרי בניה היא לפנות אל מהנדס. אך מה שרוב המקומות עוד לא הבינו הוא שאם אתם ממנים מהנדס מתוך הארגון זה פעמים רבות לא יעזור לכם לשמור על הבטיחות. אתם חייבים להבין כי מהנדס מתוך הארגון יהיה מחויב לשרשרת הפיקוד בארגון וזה אומר כי הוא יתקשה לחלק הוראות למנהל הבנייה. לעומת זאת מהנדס חיצוני לא יפחד לתת הוראות כל מי שנמצא באתר ולכן פניה אליו תהיה הרבה יותר חכמה ותבטיח כי אתר הבניה שלכם יהיה בטוח וכך האנשים והפועלים שלכם יהיו בטוחים וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת.

מדוע כדאי ללמוד איך פתרו בעיות בטיחות באתרי בנייה בחו"ל?

אתם צריכים להבין כי תאונות עבודה באתרי בנייה הם לא דבר שקורה רק בישראל אלא בכל העולם. על רקע זה יש לציין כי מדינות מערביות רבות הבינו שיש פה בעיה ועל כן הן החליט לטפל בבעיה הזאת אחת ולתמיד באמצעות מוצרי בטיחות מיוחדים. על רקע זה יש לציין כי ישראל יכולה ללמוד מהם הרבה מאוד איך לפתור את הבעיות הללו וכדאי שתעשה זאת כמה שיותר מהר.

כתוב/כתבי תגובה