איך בוחרים משקפיים?

איך בוחרים משקפיים?

משקפיים הם אביזר חיוני לחלק מאיתנו, אשר זקוקים להם בשל קשיים בראייה, וזקוקים להם במהלך היום, בעבודב בנהיגה ו/או גם בקריאה. בחירת המשקפיים קשורה בראש ובראשונה לליקוי בראייה ממנו אנו סובלים ולאחר מכן בגורמים אסתטיים ופונקציונליים. את המשקפיים אי אפשר להסתיר, שכן הן נמצאות עלינו במהלך היום ולכן מומלץ להשקיע בהן כדי למנוע מצבים של מראה מגוחך ולא אסתטי, שיותיר בקרב הסובבים אותנו רושם שלילי ויפגע גם בדימוי העצמי שלנו ובהערכה העצמית לאור הפידבק השלילי שנקבל מהסביבה. בחירה נכונה של משקפיים כאן בלינק תיצור לנו מראה נעים ומעורר אמון ותשרת אותנו לאורך זמן.

משקפיים מורכבים מעדשות וממסגרת. העדשות הדרושות ייקבעו לאחר בדיקה אצל אופטומטריסט אשר יבדוק מה הצרכים שלנו ומהן דרגות ליקויי הראייה בשתי העיניים. לאחר מכן יש לגשת לחנות ולבחור מסגרת מתאימה. למסגרת יש צורה וצבע. את הבדיקה אפשר לבצע בחנות המשקפיים עצמה, מאחר שבחנויות רבות יש מחלקת בדיקות. כך תחסכו זמן וכסף. כמובן שחשוב לבדוק אם האופטומטריסט אכן בעל תעודה ולא "חאפר". לאחר מכן אפשר לגשת להתאמת הצורה והצבע למבנה הפנים שלכם. לכל אחד ואחת מאיתנו מבנה פנים שונה וחשוב שהמשקפיים לא יצרו רושם מוטעה. וגם יתאימו מבחינת הגודל ולא יגרמו לנו כאבי אף, לחץ מיותר על הפנים או סכנת נפילה בגלל חוסר יציבות. ילדים זקוקים לעתים למשקפיים ולכן בוחרים בדגמים קטנים בהתאם למימדיהם הפיזיים.

בחירת המשקפיים היא גם פונקציה של העדפה אישית. לכל אחד ואחת מאיתנו טעם ייחודי ולכן מומלץ לבחון מספר דגמים מול הראי בחנות אופטיקה רואים שקוף https://www.shakoof.com ולראות אם נוח לנו להרכיב אותם ואין לחץ מיותר או מצב רופף. התאמה כזו תשרת אותנו לאורך שנים. בעלי עור בהיר צריכים להביא זאת בחשבון בבחירת צבע המסגרת, וכמו כן יש הבדל בין גברים לנשים אשר בא לידי ביטוי בצבעים ובעיתוב המשקפיים. גם בתחום זה יש מותגים מובילים במחיר גבוה ודגמים פשוטים במחירים שווים לכל כיס ועלינו להביא זאת בחשבון לפני בחירת המשקפיים. כמובן שם ניתן להחזיק מספר דגמים לשימושים שונים.

כתוב/כתבי תגובה