טונוס שרירים גבוה – מה זה וכיצד זה משפיע על התינוק

הורים לתינוקות קטנים, חוששים לא פעם ובצדק, שהילד שלהם יחלה במחלות שונות או יתמודד עם קשיים ומומים שונים. אחד מאותם קשיים שהתינוק עלול להתמודד איתו הוא טונוס שרירים גבוה

לא הרבה הורים מודעים לכך, אך זו בעיה שקיימת בקרב תינוקות מסוימים, ואפשר לאבחן אותה בצורות שונות וכן אפשר להתגבר עליה באמצעות דרכים שונים. 

תינוקות עם טונוס שרירים גבוה, מתקשים לבצע תנועות מסוימות, מתקשים להקשית את הגב, להתערסל, לתפעל צעצועים, לדלג, ואפילו עלולים לישון שינה קלה ולהתעורר מכל דבר. מדובר על תופעה שנוצרת של מתח שריר גבוה, מה שמקשה מאוד על היכולת שלהם לבצע פעולות שונות. צריך לומר, אומנם טונוס שרירים היא תופעה שמשפיעה על תינוקות בגילאים מסוימים, אך יש לכך השפעה גם על תהליך ההתפתחות של התינוק. לכן חשוב מאוד לטפל בכך כמה שיותר מהר. לשמחתנו, ישנן דרכים שונות כיצד לטפל בבעיה. 

איך מטפלים בטונוס שרירים בצורה נכונה

בשביל לטפל בטונוס שרירים, אנחנו צריכים לקחת את הילד לגורם שמתמחה בכך כמו נוירו שיקום. ישנם פיזיותרפיסטים שמתמחים בעבודה עם תינוקות וכן יועצי שינה שיכולים לעזור ולספק לנו כלים ואמצעים כיצד להתמודד עם טונוס שרירים גבוה, זאת מתוך כוונה שהם יוכלו לישון בצורה טובה וההורים כמובן יוכלו לישון לילה שלם. 

צריך לומר, נכון שזה מבהיל ולא נעים אך זה ניתן לטיפול. בוודאי אם מקפידים לטפל בבעיה כמה שיותר מוקדם בשביל לא למצוא את עצמנו מתמודדים עם הבעיה כשהיא הופכת להיות אקוטית יותר. אם מטפלים בה בשלב מוקדם, אז גם מונעים התפתחות שלה וגם מאפשרים לתינוק לקבל את הכלים הרלוונטיים בשביל שהוא יוכל להתפתח כמו שצריך

כתוב/כתבי תגובה