מהו נזק עצבי בשיניים?

נזק עצבי בשיניים

נזק עצבי בשיניים הוא נזק שנגרם ללקוח בשל רשלנות רפואית של רופא השיניים בעת ביצוע טיפול שיניים נורמטיבי כמו טיפול שורש, או לחלופין בעת ביצוע טיפולים מורכבים יותר כמו החדרת שתלים בחלל הפה.

נזק עצבי השיניים

נזק עצבי בשיניים נובע מפגיעה שקרתה באחת השיניים או בכמה מהן בעת ביצוע טיפולי שיניים אשר גרמו לדלקת בחניכיים או בעצבי השיניים. לחלופין נזק עצבי בשיניים יכול להיגרם גם עקב לחץ עוצמתי שנגרם לחלק הפנימי של הרקמה. אופציה נוספת היא ההשפעה הקטלנית של חומרי ההרדמה שגרמו לנזקים עצביים.

ההשלכות של נזקים עצביים לשיניים

כאשר נוצר נזק עצבי בשיניים, המטופל חש כאבים, רגישות קיצונית לחום ולקור וזאת עקב פעולת החדרת המחט לצורך החדרת חומר ההרדמה לחניכיים או לשן, או עקב החדרת שתל באופן לא נכון ולכן נגרם נזק עצבי לאחר טיפול שיניים שלעיתים הוא בלתי הפיך. בנוסף לכך אצל מטופלים מסוימים נוצר מצב של אובדן תחושה באופן מלא או באופן חלקי.

במצבים הללו חשוב ליידע מוקדם ככל האפשר את רופא השיניים על המצבים הללו כדי למנוע הידרדרות של המצב בחלל הפה. הרופא ימליץ על לקיחת כדורי אנטיביוטיקה כדי לצמצם את ההיקף של הדלקת, להקטין את הבצקת שנוצרה ולמתן את הפרשת החומרים הדלקתיים אשר יוצרים נזק בלתי הפיך.

רופאי שיניים מקצועיים

רופאי שיניים מקצועיים ומיומנים בדרך כלל לא מגיעים למצבים של גרימת נזק עצבי בשיניים, אך לעיתים נוצרים מצבים של רשלנות רפואיים ובמקרים הללו תובעים את הרופאים באמצעות עו"ד אורן הדר על הנזקים הללו כדי לפצות את המטופל על עוגמת הנפש ועל הנזקים. זאת כיוון שהמטופל ממשיך בדרך כלל לטפל אצל רופא אחר כך שיש לו עלויות נוספות.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך המלא לפגישה עם רופא מומחה
אם היינו חיים בעולם בו כולם היו שווים לא היה לנו הרבה מה להגיד על פגישה עם רופא מומחה. אך אנחנו חייבים...
קרא עוד »
ינו 09, 2019
דרכים לטיפול באבנים בכליות
אבנים בכליות זוהי בעיה רפואית נפוצה ומוכרת יחסית הדורשת התערבות טיפולית במקרים מסוימים, בעיקר כאשר...
קרא עוד »
אוג 18, 2021
למי מתאים שימוש בתער גילוח?
אם בעבר היה הגילוח של גברים עניין טכני לחלוטין וכל גבר התגלח פשוט כי ככה צריך, הרי שהיום מדובר בענף...
קרא עוד »
אוק 18, 2020