תפילת רבנו תם – למה נכון להגיד אותה

תפילת רבנו תם – למה נכון להגיד אותה

יש תפילות מסוימות שאנחנו נוהגים לומר אותן בסיטואציות מסוימות ספציפיות. בין אם זה בגלל שקורה לנו משהו ובין אם קורה משהו לזולת, לבני משפחתנו, יקירנו או לגורמים אחרים שאנחנו מכירים.

אלו תפילות שנוגעות במצבים מאוד ספציפיים, אחרת אין לנו שום סיבה לומר אותן. למשל, תפילות להחלמה ממחלות שונות, תפילות לזיווג, תפילות לפוריות או כל דבר אחר. יש סט שלם של תפילות שאנחנו יכולים לומר אותן, ואכן אנחנו נוהגים לעשות זאת במקרים מסוימים.

לעומת זאת, יש תפילות הרבה יותר כלליות, כאלה שאמורות לספק לנו הגנה או מוטיב מסוים להצלחה. זה לא חשוב מתי נגיד אותן, ואנחנו גם לא צריכים סיטואציה ספציפית בשביל זה. אנחנו יכולים לעשות את זה בכל יום ואנחנו יכולים להגיד את זה במקרים מאוד מסוימים. אלה תפילות שיכולות לספק לנו תחושה טובה יותר וכמובן, הן יתמלאו ויספקו לנו הגנה והצלחה.

דוגמא טובה לתפילה כזו היא רבינו תם. תפילה אשר יש לומר אותה בכל יום, והיא תבטיח שלא יקרה לנו שום דבר רע ושאנחנו נצליח בכל מה שנעשה. זו תפילה שנהגו לומר אותה במשך שנים רבות, כל גדולי הדור, וכמובן היא עברה מדור לדור, וגם היום נוטים לומר אותה בבית ישראל.

איפה אפשר למצוא את התפילה

מי שאיננו מכיר את תפילת רבנו תם, יכול למצוא אותה בלא מעט ספרי תפילות כמובן, אך גם באפליקציות ובאתרי אינטרנט שונים, אשר מכילים דוגמאות מגוונות של תפילות. בין היתר, אותם מקומות כוללים גם תפילות מסוג זה, וכך כל אחד יכול לשנן אותה בעל פה, או פשוט להקריא אותה מהמסך, בכל מקום בו הוא נמצא, וכמובן בכל שעה ביום.

כתוב/כתבי תגובה