מה עושה מומחה למחלות אוטואימוניות?

מחלות אוטואימוניות הן שם כללי למגוון מחלות שיכולות להופיע בעקבות תקלה במערכת החיסון. מדובר במצב בו תאים במערכת החיסון תוקפים את הגוף, בזמן שהתאים יוצאים נגד חלבונים ונוגדנים מעוררי דלקת שפוגעים בגוף. מחלות אוטואימוניות גורמות לדלקות ועם הזמן גם להרס רקמות ואיברים בגוף, לכן הן דורשות התערבות של מומחים למחלות אוטואימוניות. 

מחלה אוטואימונית ידועה גם בשם "מחלת חיסון עצמי". זהו מצב בו הגוף עצמו משבש את הפעילות התקנית של מערכת החיסון. מצב כזה עלול לגרום לנגיפים, חיידקים ופטריות ומכאן גם להיחלשות של רקמות בגוף. 

כיום יש יותר ממאה מחלות אוטואימוניות בהן חולים יותר מעשרה אחוזים מהאוכלוסייה. בין המחלות תמצאו זאבת, סטרפטוקוקוס, נגיפים שונים, זיהומים, מחלת הנשיקה ושאר מחלות.  

כיצד מטפלים?

כדי לטפל במצב דרוש מומחה למחלות אוטואימוניות. המומחה ידע לאבחן את המחלה ואת הסימפטומים שלה, הוא יבצע סקירה קלינית ובדיקות גופניות, מומחים יפנו את המטופלים לבדיקות נוגדנים בדם, ולבדיקת מדדי דלקתיות בגוף והערכות תפקודיות. 

טיפול במחלה קורה באמצעות הקלה בסימפטומים תוך ניסיונות לדכא תקיפה של המערכת החיסונית באמצעות תרופות אנטי דלקתיות, מתן סטרואידים, שימוש בנוגדים לוויסות מערכת החיסון וטיפולים ביולוגיים. 

בין היתר יש מטופלים שיעזרו בטיפול ברפואה סינית כמו דיקור או צמחי מרפא כדי לווסת ולאזן את הגוף. 

אז אם אתם חולים במחלה שנגרמה עקב מצב זה, כדאי לבדוק עם דר מארק מומחה בתחום, איך אפשר לטפל במחלות אוטואימוניות, לפנות למומחים ברפואה הקונבנציונאלית וגם למומחים ברפואה משלימה. 

 

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אסתטיקה דנטלית
המראה החיצוני הוא אחד מכרטיסי הביקור של כל אחד מאתנו. מראה מטופח, יפה ומרשים הוא זה שמשפיע על הרושם...
קרא עוד »
נוב 11, 2020
סגולתיה הרפואיות של של צ'י קונג
הרפואה הסינית המסורתית מאמינה שעל מנת להבריא, על מנת להתחזק, אנחנו צריכים לחבר בין גוף לנפש, אי אפשר...
קרא עוד »
מאי 23, 2019
אוג 02, 2023