ככה תתמודדו עם משברים בזוגיות

משברים בזוגיות

לא מעט זוגות חולמים על זוגית מוצלחת. אולם, כמעט כל זוג מתמודד בזוגיות שלו עם משברים שונים. ישנם זוגות אשר נבהלים ממשברים ואינם יודעים כיצד להתמודד עימם (קראו על זוגיות במשבר מה עושים). הדבר מביא כל אחד מבני הזוג להתכנס בפינה שלו ולא ליצור יותר מדי קשר עם האחר, על מנת שלא ללבות את הרגשות השליליים אשר יצר המשבר ביניהם. חשוב לזכור שמשברים בזוגיות הם דבר טבעי וכדאי מאוד להתמודד איתם מיד כאשר הם צצים, על מנת שהזמן לא יהפוך אותם לחמורים יותר, מורכבים יותר וקשים יותר להתמודדות.

משבר בזוגיות – מה עושים?

אם נתקלתם במשבר כלשהו בזוגיות שלכם, אל תברחו ממנו. עם משברים בזוגיות חשוב מאוד להתמודד. ניתן להתמודד עם משברים בזוגיות באופן עצמאי, או באמצעות סיוע של יועצים זוגיים מקצועיים ומנוסים. הכל תלוי בעצם בחומרה של המשבר וביכולת של בני הזוג לטפל במשבר בצורה היעילה ביותר, מבלי להחמיר אותו. טיפול עצמאי במשבר יכול להתחיל מניסיון להקשיב אחד לשני, להבין כל אחד את מקומו של השני, את כוונתו ואת האופן שבו הוא רואה את המשבר הזוגי וכיצד הוא חושב שכדאי להמשיך הלאה. מלבד זאת, חשוב מאוד להכיל את הצד השני ולא לשפוט אותו, בטרם מבינים מהי התמונה המלאה מבחינתו. אם ניסיתם לפתור את המשבר הזוגי שלכם באופן עצמאי, אך לא הצלחתם והדבר יוצר תסכול ומרמור המלווים כל אחד מכם ואת הזוגיות שלכם, זה הזמן לפנות לאנשי המקצוע.

כיצד בוחרים יועץ זוגיות

אם החלטתם לטפל במשבר הזוגי שלכם באמצעות ייעוץ זוגי, חשוב מאוד שלא להתפשר על היועץ הזוגי, בחרו רק מקצוענים כמו דורית כהן. יש לבחור יועץ זוגי בעל ותק, ניסיון והמלצות. חשוב מאוד שהיועץ הזוגי אשר יבחר עבור סיוע במשבר זוגי, יהיה בעל ניסיון ממשי במתן פתרון למשברים זוגיים, בעל כלים שונים אשר הוא יוכל להעניק לבני הזוג לצורך התמודדות עם משברים עתידיים בזוגיות שלהם ובעל יכולת הקשבה והבנה של כל אחד מבני הזוג. יעוץ זוגי מקצועי זהו דבר שיכול לסייע לכל זוג לפתור כל בעיה זוגית שיש להם להתמודד עם משברים זוגיים בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה חשוב לטפל בנזלת כרונית?
עבור רובינו צינון הוא לא יותר מתופעה חולפת, דבר מה שמציק לנו למספר ימים ושניתן להתגבר עליו באמצעות...
קרא עוד »
דצמ 26, 2020
אוג 02, 2023
טיפול בעצירות
אם אתם כמו כל בני האדם בכל הגילאים, חווים בירידה בביקורים בחדר השירותים ובכמות ובתדירות היציאות שלכם...
קרא עוד »
אוג 15, 2022