למי פונים עבור שאלות על אמונה?

למי פונים עבור שאלות על אמונה?

העולם שלנו מזמן לפתחינו דילמות שונות, קשים שונים ולעיתים אף שאלות באמונה. השאלות הללו עשויות להפריע מאוד את ההתנהלות ביים ואת איכות החיים עד שהאדם עשוי למצוא את עצמו מתוסכל לגמרי מהחיים שלו. חבל להישאר עם השאלות הללו ובעקבות כך מהחיים הבעייתיים הנובעים מהם. יש מי שיענה על כל השאלות ויש מי שעשוי לסייע בכך עד שכל השאלות יתבהרו וכל הספיקות ייעלמו.

שאלות באמונה – אל מי אפשר לפנות

אז כאן חשוב מאוד לשים לב אל מי פונים. יש בתחום הזה של 'הסברת האמונה' כביכול, גם הרבה שרלטנים ואנשים המכנים את עצמם רבנים או מטפלים כאשר כל מה שעומד נגד עיניהם הוא בצע כסף הם מבקשים סכומי כסף גבוהים למען פדיון נפש והם מבטיחים הרבה הבטחות סרק שאין בהם ממש. למותר לציין כי כל העצות שלהם אינן שוות דבר והן אינן יעילות.

פונים אל המקורות

למעשה במקורות היהודיים, בארון  הספרים היהודי אפשר למצוא תשובות מלאות על כל השאלות. זה ממש לא מסובך לקבל מענה על כל דבר. מה שצריך זה רצון טוב והכוונה של אדם חכם ומהימן הבקי בכל אלו.

רק אדם שהוא תלמיד חכם, מכיר את התורה על בוריה, יודע ספר והוא עם ידיעות מקיפות בש"ס, פוסקים לצד ספי הגות ומחשבה, הוא זה שידע לפרק את כל השאלות על החיים ולהבהיר את כל הספיקות ולהעניק את התשובות המלאות על כל השאלות.

חשוב מאוד לזכור ולדעת כי האמונה היא אחת. אין בלתה. גם אם אדם אינו מאמין, זה לא יבטל את המציאות האלוקית הקיימת. כפי שהיום יישאר יום גם אם אדם מסוים יחליט לכפור בכך ולטעון שהיום הוא לילה…

כתוב/כתבי תגובה