נפצעת באימון? למה חשוב לפנות לאורטופד פציעות ספורט

נעליים אורטופדיות

רובנו מתייחסים לכאבים המופיעים לאחר אימון בשנאה, זה מובן, הם מונעים ממנו את פעולות היום יום ולא מאפשרים לנו להמשיך בשגרת החיים והאימונים, עם זאת, הכאבים הם ידידים נסתרים שלנו, תפקידם החשוב להתריע מפני בעיות גופניות כאלה ואחרות הקיימות בגוף יכול להציל אותנו מהחמרה של הפגיעות ולתת לנו זמן להתמודד איתן לפני שהן הופכות לנזק בלתי הפיך, באמצעות פנייה לאורטופד המאבחן את הבעיה ומטפל בה. 

לתיאום פגישה עם ד"ר ליאור ובר אורטופד פציעות ספורט >>>

סוגי פציעות האימון הנפוצות

הסוגים הנפוצים של פציעות אימון מתחלקים לשלושה סוגי פציעות עיקריים. הסוג הראשון הוא פציעות הנגרמות כתוצאה מאימון יתר, הפציעה נגרמת כאשר מופעל עומס על הרקמות השונות שהוא גבוה מיכולתן לספוג, למשל כאשר רמת האינטנסיביות של האימונים גבוהה ולא מאפשרת לגוף להתאושש בין אימון לאימון. סוג נוסף של פציעה היא פציעה הנגרמת מחוסר מוכנות של הרקמות הנגרמת מחוסר אלסטיות של הגידים והשרירים, פעילות שמבוצעת בטווח תנועה רחב מדי, וכן הפעלה של שרירים שלא מיועדים לעומסים גבוהים. הסוג השלישי הוא כתוצאה מפעולות הנעשות באימון בצורה שגויה, כגון רכינה לפנים העלולה לפגוע בגב התחתון או נשיאת משקל רב מדי מה שמוביל לאורך זמן לפציעה ולכאבים.

טיפ: כך תמצאו אורטופד פרטי מומלץ

למה חשוב לפנות לאורטופד פציעות ספורט?

למרות שבחלק מהמקרים מדובר בפציעות קלות יחסית, כדי לאבחן את הבעיה בצורה המיטבית ולמנוע אפשרות של החמרה בבעיה חשוב לפנות בהקדם לטיפול של אורטופד המתמחה בבעיות של פציעות אימון וספורט, לעיתים הזנחה של טיפול מיידי יכולה לגרום לבעיות וכאבים בעתיד, שיקשו על המטופל לחזור לשגרת האימונים שלו ולעיתים לכאבים עתידיים בפעולות שגרתיות. אורטופד פציעות ספורט מתמחה במגוון בעיות הנגרמות במהלך אימונים ויכול לאבחן בצורה מיטבית את הבעיה ולתת את הטיפול ההולם עבורה כדי למנוע את הנזק בעתיד.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הצרת היקפים בזרועות – מיותר או הכרחי
כל הנושא של הצרת היקפים, הרזיה, המסת שומנים וכן הלאה הוא נושא נדוש שנטחן שוב ושוב עד דק. אנשים רבים...
קרא עוד »
אוג 28, 2020
אילו תכשירי שיער קיימים כיום בשוק?
שוק מוצרי השיער צמח בצורה אקספוננציאלית בעשור האחרון. טיפוח השיער הפך לתעשייה של 1.7 מיליארד דולר...
קרא עוד »
אוג 21, 2022
למה חשוב לבחור נעליים אורטופדיות בחנות ולא לקנות באינטרנט?
נעל אורטופדית היא נעל מיוחדת שנועדה לספק לכף הרגל תמיכה והגנה. היא צריכה להיות מתאימה אינדיבידואלית...
קרא עוד »
ינו 24, 2019