נפצעת באימון? למה חשוב לפנות לאורטופד פציעות ספורט

נעליים אורטופדיות

רובנו מתייחסים לכאבים המופיעים לאחר אימון בשנאה, זה מובן, הם מונעים ממנו את פעולות היום יום ולא מאפשרים לנו להמשיך בשגרת החיים והאימונים, עם זאת, הכאבים הם ידידים נסתרים שלנו, תפקידם החשוב להתריע מפני בעיות גופניות כאלה ואחרות הקיימות בגוף יכול להציל אותנו מהחמרה של הפגיעות ולתת לנו זמן להתמודד איתן לפני שהן הופכות לנזק בלתי הפיך, באמצעות פנייה לאורטופד המאבחן את הבעיה ומטפל בה. 

לתיאום פגישה עם ד"ר ליאור ובר אורטופד פציעות ספורט >>>

סוגי פציעות האימון הנפוצות

הסוגים הנפוצים של פציעות אימון מתחלקים לשלושה סוגי פציעות עיקריים. הסוג הראשון הוא פציעות הנגרמות כתוצאה מאימון יתר, הפציעה נגרמת כאשר מופעל עומס על הרקמות השונות שהוא גבוה מיכולתן לספוג, למשל כאשר רמת האינטנסיביות של האימונים גבוהה ולא מאפשרת לגוף להתאושש בין אימון לאימון. סוג נוסף של פציעה היא פציעה הנגרמת מחוסר מוכנות של הרקמות הנגרמת מחוסר אלסטיות של הגידים והשרירים, פעילות שמבוצעת בטווח תנועה רחב מדי, וכן הפעלה של שרירים שלא מיועדים לעומסים גבוהים. הסוג השלישי הוא כתוצאה מפעולות הנעשות באימון בצורה שגויה, כגון רכינה לפנים העלולה לפגוע בגב התחתון או נשיאת משקל רב מדי מה שמוביל לאורך זמן לפציעה ולכאבים.

טיפ: כך תמצאו אורטופד פרטי מומלץ

למה חשוב לפנות לאורטופד פציעות ספורט?

למרות שבחלק מהמקרים מדובר בפציעות קלות יחסית, כדי לאבחן את הבעיה בצורה המיטבית ולמנוע אפשרות של החמרה בבעיה חשוב לפנות בהקדם לטיפול של אורטופד המתמחה בבעיות של פציעות אימון וספורט, לעיתים הזנחה של טיפול מיידי יכולה לגרום לבעיות וכאבים בעתיד, שיקשו על המטופל לחזור לשגרת האימונים שלו ולעיתים לכאבים עתידיים בפעולות שגרתיות. אורטופד פציעות ספורט מתמחה במגוון בעיות הנגרמות במהלך אימונים ויכול לאבחן בצורה מיטבית את הבעיה ולתת את הטיפול ההולם עבורה כדי למנוע את הנזק בעתיד.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ספת כושר מתכווננת
היום כבר לא צריך ללכת לחדר כושר ואם יש לכם מספיק מקום בבית אין ספק כי חיסכון של שנה-שנתיים מנוי לחדר...
קרא עוד »
אפר 04, 2022
שלפוחית כאובה – יש לזה פתרון
אם יש לכם שלפוחית כאובה שפשוט פוגעת בשגרת החיים שלכם ולא מאפשרת לכם להעביר כל יום מבלי לסבול מכאבים,...
קרא עוד »
ספט 15, 2021
עו"ד סיעודי להורים שעומדים על זכויות הסבים
עורכי דין סיעוד הם אנשי מקצוע מורשים בעלי הידע והכישורים לסייע בעניינים משפטיים הקשורים לסיעוד,...
קרא עוד »
מרץ 07, 2023