פטריה בציפורן – מה הגורמים לפטריה

זיהומים פטרייתיים בציפורניים, הידועים גם בשם פטרת ציפורניים, נגרמות בדרך כלל על ידי סוגים שונים של פטריות (עובשים ושמרים) המשגשגות בסביבות חמות ולחות. הפטריות הנפוצות ביותר הקשורות לדלקות ציפורניים הן דרמטופיטים, אך גם סוגים אחרים של פטריות יכולים להיות מעורבים. להלן מספר סיבות נפוצות וגורמי סיכון לזיהומים פטרייתיים בציפורניים:

>> מחשפים חוות דעת על ד"ר קליר? הקליקו על הלינק!

סביבה לחה וחמה:

פטריות משגשגות בסביבות חמות ולחות. הליכה יחפה באזורים משותפים כמו בריכות שחייה, חדרי כושר וחדרי הלבשה מגבירה את הסיכון לחשיפה.

היגיינת כף הרגל לקויה:

ניקוי לא מספק של כפות הרגליים והבהונות, במיוחד בין האצבעות, יכול ליצור סביבה שבה יכולה להיווצר פטריה בציפורן. מצבים כמו פסוריאזיס המשפיעים על הציפורניים או מחלות ציפורניים אחרות עלולים ליצור סביבה תורמת לזיהומים פטרייתיים.

פציעה בציפורן:

פציעות בציפורן או בעור שמסביב עלולות ליצור פתחים לחדירת פטריות ולגרום לזיהום.

מחלת כלי דם היקפית:

מצבים המשפיעים על זרימת הדם, כגון מחלות כלי דם היקפיות, עלולים להגביר את הסיכון לזיהומים פטרייתיים בציפורניים.

מערכת חיסון מוחלשת:

אנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת, עקב מצבים כמו HIV/איידס או תרופות מסוימות כמו מדכא חיסון, רגישים יותר לזיהומים פטרייתיים.

סוכרת:

אנשים עם סוכרת נמצאים בסיכון גבוה יותר לזיהומים פטרייתיים בציפורניים עקב זרימת דם לקויה ופגיעה בתפקוד החיסוני. הסיכון לזיהומים פטרייתיים בציפורניים עולה עם הגיל, אולי בשל זרימת דם מופחתת וצמיחת ציפורניים איטית יותר.

גם נעילת נעליים צמודות וגרביים שאינן מאפשרות אוורור נאות יכולה לתרום לצמיחת פטריות או טראומה כרונית או פגיעה בציפורניים, כגון מיקרוטראומה חוזרת ונשנית מנעליים לא מתאימות, עלולות להגביר את הסיכון לזיהומים פטרייתיים.

חשוב לציין שמניעה היא המפתח בהימנעות מזיהומים פטרייתיים בציפורניים. שמירה על היגיינת כף הרגל, נעילת נעליים וגרביים נושמות והימנעות מהליכה יחפה במקומות ציבוריים הם כמה אמצעים שיכולים לעזור להפחית את הסיכון לזיהומים פטרייתיים בציפורניים. אם אתה חושד שיש לך זיהום פטרייתי בציפורניים, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע רפואי לאבחון וטיפול נכונים.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://drclear.co.il/

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאונות עבודה – עשה ואל תעשה
תאונות עבודה מהוות דאגה מרכזית במקום העבודה. תאונות עבודה יכולות להיגרם מטעויות אנוש או מכשל...
קרא עוד »
אוק 07, 2022
8 דברים שחייבים לדעת על טיפולים גניקולוגיים
אז שמעתם על קליינקה והגישה פורצת הדרך שלה לבריאות האישה. אבל האם אתה באמת יודע מה מייחד את המקום הזה?...
קרא עוד »
נוב 02, 2023
מיטות מרופדות – ישנים טוב יותר
מיטות מרופדות הן סוג של מיטה המכוסה בשכבה עבה של מזרן שמכיל קצף. הקצף מספק נוחות ותמיכה לגוף, אך ניתן...
קרא עוד »
פבר 28, 2023