איך אפשר להפטר מצלוליט?

איך אפשר להפטר מצלוליט?

צלוליט – רובנו המוחלט נתקל בתופעה הזו מתישהו במהלך החיים (אלא אם בורכתן בגנים חלקים ונדירים במיוחד). לרוב מתבלבלים וקוראים לתופעת הצלוליט בשם צלוליטיס, אבל לא להתבלבל! צלוליטיס היא סוג של מחלה רפואית שמתבטאת בדלקת המופיעה ברקמת השומן בגוף ודורשת מעקב וטיפול רפואיים.

צלוליט לעומת זאת, היא תופעה אסתטית בלבד שאינה מסכנת את הגוף ומתבטאת בגומות קטנות בגדלים שונים שיוצרות מראה גבשושי של בליטות אותן משווים לרוב למראה של קליפת תפוז או גבינת קוטג׳. הצלוליט הוא הצבטרות של תאי שומן ברקמות מתחת לעור בגוף, ברקמות שזרימת הדם אליהן אינה טובה או מספקת מספיק. 

הסיבה העיקרית להיווצרות הצלוליט למעשה אינה תלויה בנו והיא קשורה לגנטיקה שלנו ולא למשקל הגוף שלנו – לכן אפשר לראות את הופעת הצלוליט גם אצל נשים רזות מאוד ולא רק אצל נשים בעלות משקל עודף. עם זאת, חשוב להבין כי ככל שכמות השומן בגוף עולה, ככה עולה הסיכוי להיווצרות צלוליט וגם להגדלת השטחים בהם כבר קיימת הצטברות הצלוליט, במיוחד באיזור הירכיים והישבן. גם שינויים הרומונליים כמו הריון ולידה יכולים לגרום להיווצרות של תאי צלוליט. אז מה עושים כדי להיפטר מהצלוליט, או לפחות להפחית את הכמות שלו בגוף?

הגברת אספקת הדם לאיזורים הבעייתים והקפדה על אימוני כושר אירוביים כדי לשפר את זרימת הדם לרקמת השומן שעוטפת אותו ולעזור בסופו של דבר למיצוק העור.

בין אם מדובר בהליכה, ריצה, רכיבה על אופניים או ספינינג, אם אתן אוהבות להשתתף בשיעורי אירובי או לרקוד – שריפת קלוריות תסייע לכן לשרוף את הצלוליט מהגוף שלכן. 

חיטוב הגוף גם כן מסייע להפחתת התופעה, כיוון שמדובר בהורדת אחוזי השומן והגדלת מסת השריר. תרגילי מתיחות וחיטוב הגוף יעילים במיוחד במקומות הבעייתים במיוחד עליהם דיברנו, כמו איזור הירכיים והישבן, ולכן צריך לבצע תרגילים מותאמים לאיזור הללו.

אז איך להיפטר מצלוליטיס?

בסטודיו האונליין M3 של מאי מור תוכלו למצוא מגוון תרגילי אירובי וחיטוב שיוכלו לסייע לכן להילחם בתופעת הצלוליט ולשפר את מראה העור שלכן. 

התוצאות לא יהיו מיידיות ותאלצו להתמיד על מנת לראות שיפור במראה העור, אבל אם תשתתפי באימוני האונליין של מאי מור, תוכלי גם לדאוג לעצמך לגוף בריא, חטוב וחזק וגם להיפטר בהדרגה מהצלוליט ולהנות מעור חלק יותר ככל שיעבור הזמן.

כתוב/כתבי תגובה