מספרת כלבים – למה חשוב לבקר אותה בתכיפות

החיבה שיש לנו לכלבים צריכה לעמוד במבחן הטיפוח והטיפול המסור שלנו בבעל החיים, גם אם זה אומר לספר אותם מדי פעם כשפרווה טיפה הופכת להיות ארוכה מדי. גם אם הכלב שלכם לא נראה כרגע מרושל במיוחד, הטיפוח מספק עבורו יתרונות בריאותיים והיגייניים רבים שאולי לא ברורים מאליו. צחצוח הכלב ופיקוח על אורך פרוותו עוזר לו להצמיח שיער בריא וחזק יותר, כאשר מסירים את השיער הישן והפגום. הטיפוח גם מבטיח שעור הכלב שלכם יכול לנשום טוב יותר וכן לשמור על רמת שומן חיונית. יותר מדי שומן שסגור מתחת לשכבת פרווה גדולה זה יכול לחסום את נקבוביות העור שלו ובכך לגרום לגירויים, גירודים ולכל מיני בעיות עור.

כיצד מטפחים נכון כלבים? 

הברשה עם מברשת מיוחדת לאחר תספורת במספרת כלבים מקצועית יכולה לפעול בתור פעולת עיסוי נחמדה ביותר שמקדמת זרימת דם בריאה. הברשה על גבי פרווה ארוכה ולא מטופחת לא תעניק את אותה תחושה נעימה ובטח לא את היתרונות הבריאותיים שלה בהמרצת זרם הדם. כמובן, זמן הטיפוח הוא זמן נהדר להתקשרות ביניכם לבין חיית המחמד שלכם. ככל שתקפידו לפנות למספרת כלבים בו יטפחו אותם באופן קבוע יותר, כך הם יתרגלו לכך וזה יספק להם ולכם חוויה מרגיעה.

מחפשים וטרינר באשדוד? צרו קשר >>>

ביקור סדיר אצל מספרת כלבים מקצועית

גזעי כלבים רבים עם פרווה ארוכה יותר דורשים טיפוח יסודי ואף מורכב יותר, וכמובן התייחסות שונה באופן הטיפול. רק במספרת כלבים מקצועית יכולים לדעת אילו סגנונות תספורת וטיפוח מתאימים לאיזה גזעים. זה כמובן משפיע מאוד על אורח החיים של הכלב ותחושת הנוחות שלו הן בבית והן בחוץ. בקשו מספר הכלבים שלכם עוד עצות כיצד לטפח ולשמור על הבריאות וההיגיינה של הכלב שלכם בכדי לשפר את רמת החיים שלו.

כתוב/כתבי תגובה