טיפול בטיקים

טיפול בטיקים

לא מעט אנשים סובלים מטיקים. טיק או עווית בעברית, הוא תופעה אשר באה לידי ביטוי בתנועות לא רצוניות של שרירים, ביצירת קול באופן בלתי רצוני כאשר לא פעם האדם הסובל מהטיק סובל מתחושה שהדבר נעשה באופן כפוי. ניתן לסבול מהופעת טיקים בכל הגילאים, כאשר הטיקים הנפוצים ביותר הם טיקים אשר מופיעים בתנועות לא רצוניות של שרירים או ביצירת קולות מהפה ללא שליטה. הטיקים יופיעו בצורה חזרתית ובאותו איזור עד שהטיק יפסיק. אם אתם סובלים מטיקים ואתם תוהים כיצד ניתן לטפל בעניין, כדאי שתקראו את הדברים הבאים על טיפול בטיקים.

מה חשוב לדעת על טיקים

כאמור, טיקים הם עוויתות שמופיעות בדמוי תזוזת שרירים לא רצונית בגוף או הפקת קולות באופן בלתי רצוני. הטיקים יכולים לפגוע מאוד באיכות חייו של האדם. ניתן למצוא כיום סוגי טיקים שונים וישנן סיבות שונות להופעת טיקים. טיקים מעידים על משהו שפועל לא כשורה בקרב האדם שסובל מהם. לעיתים הטיקים הם חלק מתסמונות שונות כגון: תסמונת טורט, אך לעיתים אדם מתחיל לסבול מטיקים ללא שום סיבה נראית לעין ועל כן, ניתן להסיק כי לא פעם מדובר על סיבה או מצוקה נפשית אשר בגינה החל האדם לסבול מטיקים. על כן, חשוב לטפל בטיקים בצורה הטובה ביותר, על מנת להעלים אותם. בדרך כלל נעשים ניסיונות של התאפקות שלא לעשות את הטיקים, זה בדרך כלל דורש מאמץ רב. צורה כזו של מלחמה בהופעה של הטיקים על ידי בלימה שלהם עלולה להביא  בהמשך להופעה של חרדות.

כיצד מטפלים בטיקים?

כאשר מדובר על טיקים קבועים, לא מעט רופאים יציעו לאדם הסובל מהטיקים טיפול תרופתי. אולם, בשל העובדה שיתכן מאוד שהיסוד להיווצרות הטיק יכול להישען על היבטים התפתחותיים ועל קשרים שונים בין הגוף לנפש, הרי שכדאי מאוד לטפל בטיק באמצעות טיפול פסיכואנליטי. מדובר על טיפול אשר כולל את גילוי הסיבה המיוחדת שבגינה כל אדם מפתח טיקים וטיפול בסיבה הספציפית לו במטרה להפחית או להעלים לחלוטין את הטיקים.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
במיוחד לחורף – צימרים עם בריכה פרטית מחוממת
מחפשים צימרים לחורף? בחורף, לא מספיק צימר עם בריכה. צריך צימר עם בריכה מחוממת. אבל- מומלץ לחפש צימר עם...
קרא עוד »
דצמ 31, 2018
תיקון ניתוח אף – האם זה מסוכן?
ניתוחי אף הם כבר לא דבר נדיר בימינו. עוד ועוד אנשים מחליטים כי הנה, הגיע הזמן להתאים את המראה שלהם...
קרא עוד »
פבר 12, 2020
מתלבטת לגבי ניתוח חזה? המאמר שיעזור לך להחליט
בכל מה שקשור לניתוחים קוסמטיים, בין אם זה ניתוח חזה או כל הליך אחר - יש תמיד מקום רב להתלבטות. לא...
קרא עוד »
אוק 31, 2019