איך ניתן לטפל בשן בינה כלואה

איך ניתן לטפל בשן בינה כלואה

אנשים רבים סובלים במהלך החיים שלהם מבעיות בשיני הבינה. מדובר על שיניים שבוקעות בהיותנו מבוגרים – לקראת גיל עשרים או מאוחר יותר. ולא פעם הן נוטות לייצר בעיות שונות בחלל הפה. אחת הבעיות הרווחות היא שן בינה כלואה. מדובר על מצב של עזרה ראשונה שיניים, בו השן לא מצליחה לבקוע את החניכיים. מה שיוצר מצבים בעיתיים של דלקות וכאבים. כמובן שחשוב להתאים את הטיפול על מנת לפתור את הבעיה שנוצרה בגין שן הבינה הכלואה.

מהו הטיפול המתאים?

למעשה אי אפשר לקבוע בצורה נחרצת מהו הטיפול הנכון לשן בינה כלואה. אם כי במרבית המקרים יקבע רופא כי יש צורך לבצע פעולה כירורגית על מנת לשחרר את השן הכלואה. פעולה זו נועדה לאפשר לשן לבקוע. מדובר על ניתוח לא מורכב אשר מתבצע בהרדמה מקומית. הפה מורדם היטב ורופא השיניים מבצע את הפעולות הנדרשות על מנת לשחרר את השן שנכלאה מתחת לחניכיים.

מי מבצע טיפולים כאלו?

חשוב לזכור כי מדובר על פעולה כירורגית ולכן לא בכל מרפאת שיניים מבצעים אותה. חשוב לברר היטב על רופאי שיניים מומלצים ומקצועיים אשר מבצע טיפולי שיניים משולבים בכלים כירורגיים. כמו כן יש לברר על מידת המקצועיות של רופא השיניים. על היכולות שלו ועל הכלים המקצועיים שמשמשים אותו במהלך הטיפול אותו הוא מבצע. כאשר מצליחים לאתר רופא מקצועי ומומלץ, רופא שצבר שנות ניסיון לצד הבנה יסודית בתחום ניתן להיות מרוצים מטיפול מתאים ומקצועי.

המשך טיפול

לא פעם נדרש המטופל ליטול תרופה אנטיביוטית לאחר ביצוע הטיפול וזאת כדי למגר את הדלקת שהתפתחה במקום. התרופה חשובה במידה והיא הומלצה על ידי רופא השיניים. כמו כן לאחר ביצוע הניתוח יהיה צורך להגיע לביקורת כדי לוודא כי האזור מתרפא כראוי ומבנה הפה תקין.

הכאב וההרגשה

אי אפשר להתעלם מכך שטיפולי שיניים הם עסק שעלול להיות כואב ומייסר. במיוחד אם מדובר על טיפולים מורכבים או על פעולות כירורגיות. אך עושים שימוש באמצעי אלחוש והרגעה על מנת לאפשר טיפול במינימום כאבים. זכרו – טפלו במועד כדי למנוע נזקים חמורים יותר.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שרוולון לזרועות לאחר ניתוחים : שאיבת שומן ומתיחת זרועות
ניתוחים פלסטיים נחשבים כיום להליכים פשוטים ומהירים. רבים מאתנו ממהרים לקפוץ על ההזדמנות לשפר את...
קרא עוד »
מאי 19, 2021
משפחה חדשה הורות משותפת – מה ההגדרה ומה זה אומר על זה
הורות משותפת, מתייחסת להסדר של משמורת ילדים בו שני אנשים לוקחים תפקיד פעיל ומשמעותי בגידול ובטיפול...
קרא עוד »
אוג 09, 2023
מתי תזדקקו להשתלת מניסקוס
השתלת מניסקוס עקב מניסקוס קרוע הופכת לשיקול עבור אנשים שעברו כריתת מניסקוס חלקית או מלאה (הסרה של...
קרא עוד »
נוב 23, 2023