איך תבחרו את הכרית הנכונה לצוואר שלכם?

הכרית הנכונה לצוואר

רק מי שהתהפך כל הלילה במיטה יידע להעריך כרית טובה שמותאמת לגופו במדויק

בעוד שמזרן הוא מוצר קל יחסית לבחירה, כריות הן כבר הרבה יותר רב גוניות בהיצע שלהן ומשום כך גם קשות יותר להתאמה. הבעיה היא שכדי להתאים כרית נוחה לוקח לפעמים זמן רב כדי להתנסות ולהרגיש את ההבדל בבוקר לאחר לילה שלם, או אפילו כמה שבועות וימים. קורה גם שאנשים כלל אינם מודעים לכך שהכרית שלהם היא הבעיה שגורמת להם נדודי שינה, כאבי צוואר שמופיעים רק ביום ותחושת אי נוחות גדלה.

כדי להבין בדיוק מה חשוב בכרית שהופך אותה לחיונית, נסקור את הדגשים הבאים, ולפי זה תוכלו לדעת עד כמה הכרית שיש לכם מתאימה לגופכם:

  • מאיזה חומר היא עשויה? החומר שממנו עשויה הכרית לא רק משפיע על זווית הנחת הראש והצוואר, כי אם גם על העמידות שלה לאורך זמן מבלי לשנות מרקם וצורה, מבלי לאבד גובה ונפח וגם משום שהחומר הוא שתומך בצוואר ובראש. ככל שהחומר רך ומשתנה בצורה לא יציבה כך גם אינו תומך בראש שלכם כפי שנדרש.
  • מהו גודל הכרית? האם אתם ישנים על כרית גדולה מדי? קטנה מדי? צרה או רחבה? כזאת שהכתפיים שלכם נוגעים בה או מונחים עליה ובכך משנים את מצג החלק העליון של הגוף? בחרו כרית של פריד שנוחה לכם ובלבד שהכרית תהיה בגודל שמתאים לרוחב הכתפיים שלכם ובגובה שלהן. אחרת, הזווית של נטיית הצוואר תהיה גדולה מדי ותגרום לכיפוף עמוד השדרה וללחץ על החוליות.
  • האם אתם מעדיפים כרית אורתופדית? כרית אורתופדית היא כרית שבנויה בצורת העיקול שבין הראש לצוואר, והיא אכן מתאימה לרבים. אולם בדיוק כפי שיש מידות שונות לאנשים שונים, כך גם הכרית הסטנדרטית הזאת עלולה לא להתאים לכולם. כך שגם אם היא נקראת אורתופדית, ודאו שהיא מתכווננת לפי מבנה הגוף שלכם.
  • מעדיפים כרית ויסקו, ג'ל, חומרים יציבים אחרים? אלה בוודאי הכריות הכי נוחות להתאמה משום שהן מתגמשות לפי מבנה הגוף, אבל גם אינן מאבדות צורה ותומכות כל הזמן בקשת הצוואר.
וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה משמשות תמציות פרחי באך?
מוכרות כיום די הרבה תמציות פרחי באך. אלה תמציות שנבדקו לאורך השנים ונחקרו, ונמצאו כמתאימות לטיפול...
קרא עוד »
נוב 03, 2021
המדריך המלא לפגישה עם רופא מומחה
אם היינו חיים בעולם בו כולם היו שווים לא היה לנו הרבה מה להגיד על פגישה עם רופא מומחה. אך אנחנו חייבים...
קרא עוד »
ינו 09, 2019
עו"ד סיעודי להורים שעומדים על זכויות הסבים
עורכי דין סיעוד הם אנשי מקצוע מורשים בעלי הידע והכישורים לסייע בעניינים משפטיים הקשורים לסיעוד,...
קרא עוד »
מרץ 07, 2023