האם צלוליטיס עשוי להוות סכנה?

האם צלוליטיס עשוי להוות סכנה?

במידה ואינכם יודעים זאת עדיין, שומן רווי הוא מבחינת סכנה בריאותית לגוף שלנו. השומן הרווי מצוי בכמויות גדולות בעיקר במוצרי מאכל מעובדים כמו חטיפים, ממתקים, אוכל קפוא בעיקר מתחום הבצקים הקפואים וגם אוכל מוכן הנמכר בקופסאות מוכנות כמו מרקים, מנות חמות ותבשילים המצריכים הוספת מים או חימום פשוט.

הסיבה שמוצרים כאלו יש עודף רב של שומן רווי הוא בגלל השמירה על חיי המדף של מוצרים כאלו. מכיוון שמדובר במוצרי מזון שנמכרים בחנויות שונות, צריך שיהיו להם חיי מדף ארוכים כך שלא יתקלקלו מהר. לכן שמים במאכלים כאלו חומרים תעשייתיים מעובדים המורכבים בעיקר משומן רווי

הנזק של שומן רווי לגוף ולבריאות

שומן רווי הוא למעשה שומן מוצק. שומן שכזה קיים בעיקר במוצרי חלב מוקשים כמו שמנת, חמאה או שומן שנמצא בבשר בקר. הכוונה היא לשומן המוצק שנראה בבירור על נתחי הבשר השונים, דבר שמעלה את אחוז השומניות של חלק הבשר וכך הופך אותו להרבה פחות בריא.\

השומן הרווי, המוצק, גורם לסתימה של כלי ועורקי דם כתוצאה מהמוצקות הכבדה שיש לו. הסתימות האלו יכולות להוביל לבעיה אסתטית של צלוליטיס שרק ד"ר מומחה בתחום מהאתר https://drglesinger.co.il יוכל להסיר, לצד מחלות רפואיות חמורות כמו שבץ מוחי והתקפי לב.

לכן, מומלץ לצרוך כמה שפחות שומן רווי או לא לצרוך בכלל במידת האפשר. העדיפו לבחור בשומן "טוב" בתזונה היומיומית, מאכלים כמו אבוקדו, טחינה, שקדים ועוד הינם שומנים טובים שיכולים לסייע להיפטר מהשומן הרע מהגוף.

מהו צלוליטיס

צלוליטיס זהו הצטברות של שומן מתחת לעור, בעיקר שומן רווי שאינו מתפרק מהגוף, כתוצאה מכך זרימת הדם לאותו אזור שיש בו צלוליטיס אינה טובה וגורמת למראה בולט, נפוח וגבשושי. נוסף למראה שאינו אסתטי כלל שאותו צלוליטיס מעניק, ההשלכות הן גם בריאותיות. מכיוון שצלוליטיס גורם לזרימת דם לא טובה לאותו אזור, כך האזור בגוף לא מקבל זרימת דם טובה ויכול לגרור שלל בעיות בריאותיות קלות ועד חמורות ולעורר את הצורך בטיפול המסת שומן.

הפתרון האסתטי והבריאותי כאחד לבעיית הצלוליטיס הוא להקפיד על תזונה בריאה, נכונה ומאוזנת הכוללת כמה שפחות שומנים רווים וגם הקפדה על פעילות ספורטיבית שתפריד את הצטברות השומן בגוף באופן שווה.

כתוב/כתבי תגובה