משפחה חדשה הורות משותפת – מה ההגדרה ומה זה אומר על זה

הורות משותפת, מתייחסת להסדר של משמורת ילדים בו שני אנשים לוקחים תפקיד פעיל ומשמעותי בגידול ובטיפול בילדיהם אף על פי שהם אינם חיים ביחד ואין ביניהם שום קשר זוגי. בהסדר הורות משותפת, שני ההורים חולקים את האחריות לקבלת החלטות חשובות לגבי גידול הילד, כגון חינוך, בריאות וחינוך דתי, וכן שיתוף במשמורת פיזית או זמן ביקור.

כאמור, מטרת ההורות המשותפת היא להעניק לילדים סביבה יציבה ומטפחת, למרות שהוריהם אינם חיים ביחד. גישה זו מכירה בכך שלשני ההורים יש תרומות חשובות לתרום בחיי ילדיהם ומטרתה להבטיח שהילדים ישמרו על קשר חזק עם שניהם. יתרה מזו, גישה זו מכירה בכך שלא חייבים להיות נשואים או בני זוג בשביל להביא ביחד ילד לעולם ולגדל אותו.

הסדרי הורות משותפת יכולים ללבוש צורות שונות, בהתאם להעדפות ההורים ולנסיבות. כמה סוגים נפוצים של הורות משותפת כוללים:

איך זה יכול לעבוד? 

חלוקה שווה: בהסדר זה, הילדים מחלקים את זמנם בערך שווה בשווה בין בתי ההורים.

ביקור סופי שבוע ואמצע שבוע: ילדים גרים בעיקר עם הורה אחד, ואילו להורה השני יש זכויות ביקור בסופי שבוע ולפעמים באמצע השבוע.

שבועות חלופיים: ילדים מבלים שבוע אחד עם הורה אחד ובשבוע הבא עם ההורה השני.

2-2-3 לוח זמנים: ילדים מבלים יומיים עם הורה אחד, יומיים עם ההורה השני, ולאחר מכן שלושה ימים שוב עם ההורה הראשון לפני שהם חוזרים על המחזור.

סידורים מותאמים אישית: הורים יכולים לתכנן לוחות זמנים מותאמים אישית יותר המתאימים למחויבויות העבודה שלהם, ללוחות הלימודים של הילדים ולשיקולים לוגיסטיים אחרים.

להורות משותפת יכולות להיות יתרונות הן לילדים והן להורים. ילדים נהנים לרוב מגישה עקבית לשני ההורים, מה שיכול לתרום לרווחתם הרגשית ולהתפתחותם. זה גם יכול לסייע בהפחתת עימותים בין ההורים, שכן שניהם מעורבים בקבלת החלטות ואחראים באותה מידה לחיי היום יום של הילדים. עם זאת, הורות משותפת מוצלחת דורשת תקשורת יעילה, שיתוף פעולה והתמקדות בטובת הילדים.

לפרטים על משפחה חדשה הורות משותפת >>>

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיסוי צוואר תפוס – לאנשים שסובלים מכאבי צוואר
צוואר תפוס יכול להיות מצב כואב מאוד. זה נפוץ מאוד גם אצל אנשים הסובלים מכאבי צוואר כרוניים. טכניקת...
קרא עוד »
אוג 27, 2022
כדאי שתחזיקו את חלקי החילוף האלה…
כל מי שמעשן זקוק לפריטים מסוימים שהם עבורו כמו אוויר לנשימה. הוא לא יכול בלעדיהם. כך כאשר מעשנים...
קרא עוד »
נוב 06, 2019
למה בחורף מעלים במשקל?
כולנו מכירים את ההרגשה שמתפשטת בגופנו כאשר מזג האוויר בחוץ גשום וסוער – פתאום אין מוטיבציה לצאת...
קרא עוד »
ינו 28, 2020