בחילות בוקר בהריון – מה אפשר לעשות כדי להקל

בחילות בהריון

בחילות בוקר בהיריון היא תופעה מוכרת לכל הנשים שהרו בעבר או הרות בהווה וכן אלה שמתכננות היריון בעתיד, מודעות לכך שזה מה שמחכה להן בשלבי ההיריון הראשונים. עם זאת, חשוב לדעת שלא חייבים לסבול בשקט ואין צורך להתייסר עם בחילות והקאות במהלך השבועות המועדים, מכיוון שיש פתרונות שונים להקלה על הבחילות ולמניעת הקאות בהריון. פתרונות אלו כוללים אמצעים רפואיים שונים כמו תרופות בכדורים ולעיתים גם עירוי תרופות אל תוך הוריד.

האם כל הנשים סובלות מבחילות בוקר באותה רמה?

בחילות בוקר בהיריון נחשבות לחלק בלתי נפרד משלבי ההיריון הראשונים ובדרך כלל אין נשים שמצליחות לעבור את השליש הראשון מבלי לסבול מבחילות בוקר. עם זאת, קיים הבדל בין רמת הבחילות אצל נשים שונות ולא כל אחת סובלת באותה רמה כמו חברתה. יש כאלה שבחילות הבוקר אצלן מתבטאות בתחושת חוסר נוחות קלה אשר אינה מונעת מהן לתפקד כרגיל, אחרות תסבולנה מבחילות ברמה בינונית אך עדיין סבירה בהחלט, ויש את היוצאות דופן, שתאלצנה לשכב במיטה בכל התקופה הזו בשל בחילות קשות והקאות מרובות.

הקלה על בחילות והקאות בהיריון – כיצד?

אם את מסוג הנשים הסובלות מבחילות קשות בכל תחילת היריון ואף מקיאה הרבה פעמים ביום, אין חובה להמשיך עם המצב הזה ולסבול עוד. ואין הכוונה חלילה לסיים את ההיריון בשל הסבל, אלא פשוט ליטול תרופות מתאימות שירגיעו את הבחילות, יעצרו את ההקאות ויאפשרו לך לחזור לחיים שפויים יותר. ישנם כדורים שמיועדים להקלה על בחילות קשות והיפראמזיס ויש גם כאלה פחות עוצמתיים שמתאימים גם לנשים שרמת הבחילות שלהן אינה גבוהה כל כך והן לא מקיאות עשרות פעמים ביום, אך עדיין מעוניינות להקל על עצמן.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תחדשו את המלתחה בתקציב נמוך?
אחת לכמה חודשים אנחנו מחדשות את המלתחה שלנו, אם זה בשל טרנדים אופנתיים ואם כי הבגדים כבר לא מתאימים....
קרא עוד »
דצמ 24, 2020
איך להתכונן לטיפול שורש?
טיפול שורש מתבצע בעומק השן עקב דלקת ברקמות הפנימיות שבה. הוא מחייב חדירה אל תוך החלל הפנימי שלה. אחד...
קרא עוד »
יול 26, 2021
התמודדות עם חרדה בקרב דתיים
התופעה של 'חרדות' היא תופעה מוכרת וקיימת. היום כבר אין מי שלא נחשף אליה בייחוד לאחר האירועים...
קרא עוד »
מרץ 10, 2020