ברחשים בבית – מה ניתן לעשות?

ברחשים בבית – מה ניתן לעשות?

ברחשים עם מהם חרקים קטנים ומעופפים, לרוב יהיו בצבע שחור, והם יכולים להוות מטרד לא קטן. חלקם עוקצים ועשויים לגרום לגירודים או אלרגיות אולם רובם לא עוקצים אלא סתם מטרידים את מנוחתנו ומעצבנים מאוד. אנשים רבים מתמודדים עם ברחשים בביתם או בסביבתם ולעתים זה יכול להוות מטרד לא פשוט ולא קטן. במקרה של הימצאות ברחשים ביתכם כדאי ליצור קשר עם מדביר מקצועי שיטפל בבעיה במהירות.

מדוע מגיעים הברחשים ומתי הם נפוצים יותר?

הברחשים נפוצים יותר בחודשי הסתיו והקיץ בדרך כלל אם כי יכולים להטריד לעתים גם בחודשי החורף. הם מחפשים שלוליות ואזורים לחים במיוחד ולכן נפוצים מאוד בחדרי אמבטיה, בבריכות, מלחתות של קאנטרי ומרכזים שונים וכו'. כאשר אלה נמצאים בסביבה הביתית שלנו אנו רוצים להיפתר מהם במהירות האפשרית בעזרת בוריס המדביר. הם יכולים להיכנס לגרון שלנו כשאנו מדברים, להפריע לנו לאכול וסתם להטריד את מנוחתנו כשאנו צופים בטלוויזיה. במילים אחרות – לא רצויים בסביבתנו. 

כיצד נפתר מהם?

ברחשים בבית יכול להיות דבר לא נעים במיוחד אולם מדביר מקצועי יוכל ברוב המקרים לסייע לכם בבעיה. ראשית יהיה עליכם לייבש שלוליות מסביב לבית, מצבורים וריכוזים של מים בגינה או בבית ולהשתדל לשמור על הניקיון ללא הצטברויות של מים. בנוסף לכך ניתן לבצע ריסוס שירחיק את הברחשים מהאזור. 

יתרון נוסף לייבוש ושמירה מפני מזיקים שונים:

שלוליות מים, קירות לחים ומצבורי מים נקודתיים בחללים שונים בבית עשויים לגרום להתפתחות של עובש וזה עשוי להתפשט בצורה מהירה. מדובר בחיידקים שעשויים לפגוע בנשימת אוויר נקי בבית ובאופן ככללי בבריאות הדיירים. על כן שמירה על הניקיון תשמור גם מפני הצטברות של העובש וגם מפני הגעת הברחשים לביתכם. לעתים יהיה כדאי לשקול גם שימוש במלכודות שונות מסביב לבית ובחצר ללכידת הברחשים או להזמין את הדברה מיכאל ובוריס.

כתוב/כתבי תגובה