איך בוחרים פסיכולוג ילדים?

פסיכולוג ילדים

יש לא מעט מקרים בהם ילדים זקוקים לסיוע פסיכולוגי, ולעיתים לא קל לזהות מתי הילד אכן זקוק לטיפול או שמדובר בהתנהגות חולפת. אם אתם מזהים צורך, חשוב לפנות אל פסיכולוג ילדים במהירות, ולו כדי למצוא את הפתרון האידיאלי ביותר בעבור ילדיכם. אבל איך בוחרים פסיכולוג ילדים ועל מה חשוב לשים דגש? ריכזנו בעבורכם מידע חשוב.

התנהגות שונה? אל תקלו ראש בכך

ראשית נציין שהפניה אל פסיכולוג ילדים יכולה להיעשות מסיבות שונות, החל מהפרעות אכילה ועד להפרעות נפש. פסיכולוג ילדים יוכל לסייע למצוא את הטיפול האופטימלי. כמו כן, הוא יעניק ביטחון ויספק ארגז כלים חיוני. אם אתם מרגישים שהילד מתנהג מוזר, שהוא חווה קושי בוויסות החושי, נטייה להסתגר בחדר, הפרעות אכילה, פגיעה עצמית, עצבות גדולה, חרדה ומתח, בעיות שינה משמעותיות, היעדר מיומנויות חברתיות וכו', מוטב לברר מאין זה נובע. אם במשפחה יש היסטוריה של מחלות נפש, מוטב לפנות בכל מקרה לפסיכולוג לאבחון ראשוני.

רגע לפני שבוחרים פסיכולוג ילדים

הבחירה באיש המקצוע האידיאלי צריכה להיעשות באופן מושכל, כך שכדאי לבחור בפסיכולוג בעל ניסיון רב בתחום, ובין היתר, מי שנחל כבר מספר הצלחות עם מטופלי העבר שלו. מלבד זאת, תוכלו לברר בקבוצות הפייסבוק השונות או לבקש המלצות על פסיכולוגים שונים.

חשוב לבחון את הכימיה בין הילד לפסיכולוג, משום שהילד צריך לסמוך על המטפל שלו בעיניים עצומות, ולבנות עמו אמון אישי. כימיה טובה בין מטפל למטופל יכולה לשפר באופן ניכר את סיכויי ההצלחה של הטיפול. יתרה מזאת, חשוב לבחור בפסיכולוג שיאפשר לכם להיפגש באופן קבוע (אחת לשבוע), ולהימנע מפסיכולוגים עמוסים במטופלים.

נוסף על כך חשוב להבין שעל הפסיכולוג להיות גם בקשר עם ההורים ולעדכן אותם בהתקדמות. כמו כן, יש מי שיאפשרו גם להורים להשתתף בטיפולים, מה שעשוי להיות יתרון. כך או כך, גם ההורים צריכים להכיר את המיומנויות והכלים שהילדים רוכשים במהלך הטיפול הפסיכולוגי. חשוב לציין שעולמם הפנימי של הילדים שונה באופן ניכר מעולמם של המבוגרים, כך שיש חשיבות גדולה בבחירת פסיכולוג שמתמחה בטיפול בילדים. האסטרטגיות שונות, וכך גם דרכי הטיפול.

בהצלחה.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות חיוניות לגבי תרגילים מומלצים לכושר
שמירה על כושר עם ציוד ספורט מקצועי היא מסע רב פנים, והכרת התרגילים הנכונים היא מרכיב מרכזי בדרך זו. עם...
קרא עוד »
דצמ 23, 2023
מחלקה סיעודית יוקרתית – יש דבר כזה
מצב סיעודי הוא מצב בריאותי המטופל על ידי אחות. מצבים סיעודיים מסווגים לשתי קטגוריות: אקוטי וכרוני....
קרא עוד »
פבר 05, 2023
אקנה הורמונלי – מה זה ואיך מתמודדים עם פצעים כאלה
לא מעט גברים ונשים, חווים שינויים בעור הפנים עם הזמן. אומנם זה נפוץ יותר אצל נשים מסיבות מסוימות, אך גם...
קרא עוד »
אוק 16, 2021