עלייתו של הקולגן: הכירו את הטרנד הכי חם בעולם הקוסמטיקה

רפואה סינית

טרנדים בעולם הקוסמטיקה, היופי והטיפוח הולכים ובאים כל הזמן ואם נלך אחורה נוכל לראות לא מעט טרנדים שחלפו מן העולם כך שהיום כמעט ולא ניתן לשמוע עליהם. עם זאת, אחת לכמה שנים מגיע טרנד ייחודי ויוצא דופן שבהחלט מצביע על שינוי משמעותי ומצליח ללוות אותנו שנים ארוכות, ממש כמו תופעת הקולגן שהפכה למאוד פופולרית לאחרונה. מה זה בכלל הקולגן ומדוע הוא כל כך נחשק? ובכן, אם תשאלו את החסידים הרבים שלו ברחבי העולם תקבלו תשובות מגוונות, אך בכל זאת ננסה לעשות פה סדר ולהסביר על מה כל המהומה.

מה זה בכלל קולגן?

קולגן הוא למעשה חלבון המיוצר בגוף של כל אדם באופן טבעי והוא אחראי בין היתר על בריאות העור והאלסטיות שלו, על גמישות השרירים והגידים וגם על חוזק העצמות והמפרקים. החל מראשית שנות העשרים, המאגרים הטבעיים של קולגן בגוף מתחילים להידלדל, מה שבא לידי ביטוי בדרך כלל במראה עייף וחיוני פחות של העור. בשנים האחרונות גילו כי שימוש במוצרים המכילים קולגן בתעשיית הקוסמטיקה כמו מסכת קולגן, קפסולות או קרמים המכילים קולגן – יכול להחזיר את הגלגל לאחור ולהקנות לעור הפנים מראה טבעי וצעיר מחדש.

למה דווקא קולגן?

יש הרבה רכיבים ותכשירים שאמורים להצעיר את עור הפנים, אז מדוע דווקא הקולגן הצליח כל כך? התשובה היא שמדובר למעשה בחומר טבעי, אותו חומר שמיוצר בגוף ומאפשר לשמור על מראה עור בריא. ברגע שמדענים גילו את זה, הדרך להבין כי פיצוי על החוסרים יכול להשפיע לטובה הייתה קצרה מאד. התוצאות לא איחרו לבוא ותוך זמן קצר הפך הקולגן לאחד הרכיבים המבוקשים ביותר בתעשיית היופי והטיפוח.

לא רק קוסמטיקה

שווה לדעת כי קולגן יעיל גם בתחום הספורט. ספורטאים מקצועיים וחובבים באחד משתמשים בתוספי קולגן על מנת לחזק את השרירים ואת העצמות ולהגדיל את טווח התנועה שלהם במהלך האימונים.

בשורה התחתונה, נראה כי מדובר בטרנד שהולך להישאר איתנו עוד זמן רב וכי אנחנו צפויים לראות חידושים ופיתוחים נוספים בשנים הקרובות.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דגשים חשובים: מה שאתה צריך לדעת על חנות אופניים
כשמדובר בבחירת חנות אופניים, ישנם היבטים מכריעים שיש לקחת בחשבון כדי להבטיח שתהיה לך חוויה מתגמלת...
קרא עוד »
ינו 09, 2024
5 טיפים לבחירת אוכל לכלבים
אוכל טוב לכלב שלכם הוא תנאי בסיסי לאיכות חיים שלו ושלכם. הבה ונמנה חמישה טיפים שיעזרו לכם לבחור את...
קרא עוד »
אוק 08, 2021
באיזה שלב כדאי להתחיל להשתמש בחיתולים למבוגרים?
השלב הזה אשר בו האדם המבוגר מבין שאין לט ברירה והוא חייב להתחיל לעשות שימוש בחיתולים זהו שלב ממש לא...
קרא עוד »
אפר 09, 2022