איך ניתן לזהות קוצר נשימה?

כשאנחנו חיים, אנחנו נושמים ונושפים, מוציאים אוויר, מכניסים חמצן לגוף, ובכלל לא שמים לב שאנו עושים את הפעולות האלה באופן אוטומטי. 

הכנסת אוויר בדרך נכונה, חיונית מאד לבני אדם יונקים ויצורים חיים, לכן חשוב לבצע את הכנסת האוויר טוב יותר, בעיקר בימים שלנו גדושים מתחים, חרדות וזיהום אוויר. 

כשאספקת האוויר לגוף משתבשת,  הדבר יכול להעיב ולשבש מאוד על איכות החיים. קוצר נשימה הוא מבין המאפיינים של בעיות בריאות שעלולות לתקוף אנשים רבים, לכן חשוב לדעת איך להתמודד עם קוצר נשימה

אבל איך יודעים שיש מצב כזה?

קוצר נשימה מאופיין בחוסר יכולת להכניס חמצן לגוף בצורה רצופה והוא יכול לתקוף מידי כמה ימים, או בכול יום וגם בזמן השינה. 

בעיות בנשימה יכולות לשבש את איכות החיים, להחמיר עם השנים, לגרום לשינה לא טובה, כמו גם לחוסר יכולת לבצע פעילות גופנית בעצימות גבוהה, ובכלל: קוצר נשימה יכול לקרות דווקא כשאנחנו לא צופים אותו ולשבש לנו את חיי היומיום.

 אז איך אפשר לטפל בקוצר נשימה? 

אחת הדרכים לעשות זאת היא פשוט לנשום נכון יותר וללמוד יותר על הדרך להכניס חמצן. באמצעות שיטת בוטייקו אפשר לשלוט בנשימה, לבצע תרגולים של הכנסת חמצן לגוף ולפתור שקשורות לקוצר נשימה. בין היתר כדי לשלב את השיטה עם טיפולים טבעיים וצמחי מרפא, מדיטציה דיקור ושאר דרכים קונבנציונליות או לא קונבנציונאליות שיכולות לעזור להתמודד עם קוצר נשימה. 

אז אם יש לכם בעיות ודרכי הנשימה ואתם מוצאים את עצמכם מתמודדים עם חוסר היכולת של הגוף להכניס חמצן – אפילו לכמה שניות – כדאי לפתור את הבעיה כבר עכשיו, להרגיש טוב יותר ולחיות חיים הרבה יותר איכותיים.

כתוב/כתבי תגובה