כל כמה זמן צריך לעשות בדיקת שמיעה

בדיקת שמיעה

לעיתים ילדים ותינוקות נולדים עם לקות שמיעה, אכן יש לציין כי מצב זה הינו נדיר. יש בדיקות הנערכות לילודים מיד עם היוולדם, בשביל לאתר בעיות שמיעה מוקדם ביותר. לעיתים לא תמיד מצליחים לעלות על כך, אבל מחקרים מוכחים כי החשיבות של גילוי בעיות שמיעה, והטיפול בהן באמצעות התאמת מכשיר שמע צריך להתבצע בזמן הקרוב ביותר, מגיל ינקות עד גיל 3, ולכן ככל שמבצעים את הבדיקה בגיל מוקדם יותר, כך גם ניתן לטפל באופן יעיל בבעיית השמיעה, ולהצליח לתת לילד אפשרות של חיים טובים יותר עם הלקות שלו, באמצעות פתרונות חדשניים העוזרים לילד לשמוע כאחד האדם. השאלה היא במשך הזמן כל כמה זמן צריך לעשות בדיקת שמיעה?

מהי בדיקת שמיעה?

לאוזן ישנם שני תפקידים חשובים, האחד הוא כמובן לשמוע, שכן האוזן קולטת את גלי הקול, והשני הוא שמירה על שיווי המשקל. תפקיד בדיקות השמיעה היא לאתר כמה שיותר מוקדם בעיות בשמיעה אצל ילדים או מבוגרים.

מתי צריך לפנות לבדיקת שמיעה?

בדיקות השמיעה משתנות בין מבוגרים לילדים. אצל ילדים ניתן לאבחן בעיה בשמיעה החל מגיל חצי שנה בו התינוק אמור להפנות את הראש שלו לכיוון הקול, אבל במידה שהוא אינו מצליח לעשות כן סימן שיש לו בעיה בשמיעה, הקליקו למידע בנושא. אצל מבוגרים יכולים להיות לקות שמיעה, שבעיקרה נובעת מירידה בשמיעה בגלל הגיל המבוגר. יש לאבחן את הבעיות האלו על ידי בדיקת שמיעה, שבעיות השמיעה עלולות להיות ממגוון רחב של סיבות כמו דלקות באוזן התיכונה, בעיה עצבית או שעווה, והפתרון יקבע לפי הבעיה, ושלב גילויה.

מי מפנה לבדיקת שמיעה?

כאשר יש לכם או לילדכם סימנים של ירידה בשמיעה עליכם לפנות אל רופא אף אוזן גרון, שייתן הפניה לבדיקת שמיעה. את הבדיקה מבצעים במכונים של קופת חולים או במכונים פרטיים, וכן הבדיקה מתבצעת בהתאם לגיל המטופל.

כל כמה זמן צריך לעשות בדיקת שמיעה?

לאחר הבדיקה הראשונה ואבחון הבעיה, הרופא ימליץ על בדיקת שמיעה כל חצי שנה כדי לאבחן את הבעיה יותר טוב, ולמצוא את הפתרון הטוב ביותר.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קסדת עיסוי ראש – המתנה האולטימטיבית
רוצים לתת למישהו יקר ואהוב מתנה מדהימה ומפתיעה? רוצים להשקיע אבל להיות בטוחים שאתם מצליחים להפתיע...
קרא עוד »
נוב 13, 2020
ניתוחים קיסריים
היום ניתן לשמוע על לא מעט נשים, אשר עברו ניתוח קיסרי. חשוב להבין כי ניתוחים קיסריים נחשבים להליך נפוץ...
קרא עוד »
נוב 25, 2020
5 דברים שתוכלו לעשות עם חלבון ביצה
אוהבים לבשל? דואגים לצרוך מאכלים בריאים בשביל לשמור על הגוף שלכם? מחפשים שימושים ייחודיים לרכיבים...
קרא עוד »
נוב 06, 2020