מה ההבדל בין ביטוח בריאות קבוצתי לביטוח בריאות פרטי?

מה ההבדל בין ביטוח בריאות קבוצתי לביטוח בריאות פרטי?

לביטוח בריאות קבוצתי יש יתרונות רבים אולם הפן הטכני מסובך יותר ולכן יש אנשים רבים שאולי היו רוצים לעשות אותו, אולם בפועל הם לא יכולים.

ישנם הבדלים רבים בין ביטוח בריאות קבוצתי לביטוח בריאות פרטי. את ביטוח הבריאות הפרטי אין מי שלא מכיר. מדובר בפוליסת ביטוח שמקנה למבוטח זכויות אם וכאשר מצבו הבריאותי ידרדר על ידי מחלה או זקנה.

אולם בביטוח קבוצתי יש מישהו שמנהל את קבוצת המבוטחים כאשר כולם משלמים את אותה פוליסה ומבוטחים באופן זהה.

איך זה עובד בדיוק ומה היתרונות של זה? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

ביטוח בריאות קבוצתי לעומת ביטוח בריאות פרטי:

אחוזי המבוטחים בישראל הוא גבוה ביותר, מכך נוצרה האפשרות של ביטוח בריאות קבוצתי. מה זה בעצם? מדובר על ביטוח שבו מישהו אחד מבטח קבוצה. לכולם יש אותם תנאים בפוליסה, בדרך כלל מדובר בקבוצה בעלי מאפיינים דומים עם אותם צרכים כמו למשל, עובדי חברה. 

מנהל קבוצת הפוליסה אחראי על תנאי הפוליסה והתשלומים. בכל כמה שנים המחיר עולה ויש אפשרות לצאת מהפוליסה וכאן בעצם מתחילה הבעיה של ביטוח הבריאות הקבוצתי.

חברות הביטוח מוכנות לבטח קבוצה ולתת להם תנאים טובים יותר אפילו או מותאמים אישית, אולם כאשר מישהו נוטש זה פוגע בשאר חברי הקבוצה. 

ישנם גם קבוצות רבות שמנוהלות בצורה לא טובה ואז, אט אט, הקבוצה מתפרקת. עכשיו, תארו לכם שהייתם בקבוצה כזו, אין לכם ממש לאן ללכת. הפוליסה שלכם נעלמת.

אולם, חברות הביטוח כיום נותנות זכות להישאר. כלומר, כל אחד ואחד מחברי הקבוצה יוכל להחליט שהוא נשאר למרות ששאר חברי הקבוצה עזבו. 

למידע נוסף בנושא איך לבחור ביטוח רפואי

כתוב/כתבי תגובה