מעבדת  LEM – מה זו רפואה מותאמת?

מעבדת LEM – מה זו רפואה מותאמת?

אחת ההתפתחויות החשובות ביותר בתחום הרפואה בשנים האחרונות, היא היכולת להתאים את תוכנית הטיפול באופן ספציפי למטופל. במשך שנים, אחת הטענות כנגד הרפואה המערבית היתה בין היתר, שהטיפול איננו מדויק ואיננו ספציפי, אלא כללי. זה אומר, שהטיפול לא בהכרח התייחס למטופל באופן אישי אלא יותר באופן רחב, כללי, כנתון בסטטיסטיקה.

במהלך השנים, כאמור, התפתח ענף אשר מכונה "רפואה מותאמת אישית". הרעיון הוא לדעת כיצד להתאים תוכנית טיפול למטופל על פי הצרכים שלו, על פי המצב הרפואי שלו. לשם כך, מבצעים בדיקות שונות, מאתרים את הבעיה ובהתאם בוחנים כיצד לנהוג, כיצד לטפל במטופל בצורה מדויקת ונכונה.

דוגמא טובה לכך אפשר למצוא במעבדת LEM. מעבדה אשר מציעה למטופלים ומטופלות, אפשרות לבצע בדיקות מותאמות, לקבל תשובות מהירות, וכן להעניק לרופאים אפשרות לספק תוכנית טיפול מותאמת אישית. במהלך השנים, סט הבדיקות התרחב והתפתח, כך שהיום ניתן לבצע במקום בדיקות מולקולריות, אשר מטרתן לאבחן בצורה מדויקת את מצבם של הנבדקים ואז ניתן להעניק להם טיפול אישי.

 

מדוע זה חשוב?

במקום לספק למטופל או למטופלת טיפול כללי, או טיפול אך ורק בהתאם לסוג הבעיה איתה הם מתמודדים, הרי שכאן הם יכולים ליהנות מאפשרות לקבל טיפול מדויק, ספציפי, על פי מאפיינים אישיים.

צריך לזכור, כל אחד מכיל בתוכו נתונים שונים, פרטים שיכולים לשנות באופן רחב את השפעת התוכנית עליו. לכן, זה חשוב מאוד לספק תוכנית טיפול מותאמת אישית, זה חשוב גם לעבור את הבדיקות, בשביל שיהיה ניתן לספק את השירות הטוב ביותר בנושא, מהתחלה ועד הסוף. לכן כל הנושא רפואה מותאמת זוכה לקידום נרחב היום, ומשתמשים באמצעים וכלים שונים לעבוד איתו.

 

מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום – מעבדת LEM.

כתוב/כתבי תגובה