למה כדאי לעבור טיפול בעזרת NLP?

לא מעט אנשים שמעו על NLP, אך לא תמיד הם יודעים מה זה בדיוק אומר ואיך נראה טיפול שכזה. השאלה הנפוצה ביותר שניתן לשמוע מאנשים שמבררים אודות סוג הטיפול המדובר הוא מה הולך לקרות בכל פגישה. אם אתם תוהים מהו אותו סוג טיפול והאם כדאי לכם לבחור בו, חשוב שתקראו את המאמר הבא.

מהו טיפול NLP?

המפגש הראשון של טיפול בעזרת NLP מוקדש ראשית כל להיכרות הדדית בין המטפל לבין האדם. במפגש זה המטפל יציג את עצמו ואת הגישה לטיפול המדובר. הוא יציג את הנושא של יצירת שינוי בדפוסי חשיבה והתנהגות. לאחר מכן המטפל יכיר את האדם ויבין מהם הציפיות והרצונות שלו. הוא יגדיר יחד עם המטפל מטרות טיפוליות וכן לאחר מכן יערך בירור שיאפשר להתגבר על הבעיה של האדם וליצור דפוסי חשיבה חיוביים, להתחבר לרגשות מעצימם וכן להתגבר על אמונות מגבילות.

בשונה מסוגי טיפולים אחרים הטיפול המדובר לא בהכרח דורש עיסוק בפרטים ובתוכן של החוויות השליליות והזיכרונות הלא נעימים שעליהם מעוניינים לעבוד. כלומר פירוש הדבר שבמקרים רבים ניתן לבצע תהליכים ללא תוכן או עם תוכן מועט בלבד כך שכל אדם יכול לשמור על הפרטיות שלו ולא לחשוף יותר מדי מידע אישי אם איננו חפץ בכך.

מדוע כדאי לבחור בטיפול המדובר?

אחת מהתכונות הייחודיות המאפיינות אימון אישי בשיטת NLP היא שתשומת הלב ממוקדת במבנה של הבעיה ולא בתוכן שלה כאמור. מעבר לכך, מדובר על שיטה שהוכחה עם הצלחה מרובה ויחד עם זאת היא לא ארוכת טווח ועל כן היא יכולה להתאים עבור לא מעט אנשים שמעוניינים בתוצאות יחסית קצרות טווח וכמובן בתוצאות יעילות. יש לבחור כמובן את המטפל הנכון והמתאים לכם בכדי שהתוצאות יהיו הטובות ביותר.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאונת עבודה לעצמאי – מה עושים
בדומה לשכירים, גם עצמאים זכאים לסוגים שונים של פיצויים או תגמולים, במקרה של תאונת עבודה. במידה ועברתם...
קרא עוד »
ספט 12, 2021
חקירת מהות ההומאופתיה: מה היית סקרן לגביו
בתחום הרפואה האלטרנטיבית, ההומאופתיה עומדת כפרקטיקה אניגמטית אך מסקרן. כמומחה מוביל בתחום זה, הרשו...
קרא עוד »
ינו 26, 2024
אחרי החגים מגיע…אז תתחילו לזוז
אחרי החגים נשקם את הבית... אחרי החגים נתחיל דיאטה... אחרי החגים נתחיל להתאמן... מכירים את המשפטים...
קרא עוד »
נוב 28, 2019