האלמנט הפסיכולוגי בשוק ההון

האלמנט הפסיכולוגי בשוק ההון

האלמנט הפסיכולוגי בשוק ההון נחשב לאחד האלמנטים הבולטים והמשפיעים ביותר בעולם המסחר. מדובר לכאורה על אלמנט משני וזניח, אך למעשה זהו האלמנט המשפיע ביותר על ההצלחה או הכישלון של המשקיעים. רובנו מושפעים ביום – יום שלנו מהתחושות והרגשות שלנו, אנחנו רגילים לפעול עליהם ולענות על כל דחף וכל מחשבה שעולה בנו. אך כאשר מדובר בעולם המסחר, זוהי ללא ספק דרך מסוכנת ועקלקלה במיוחד להתנהלות. כאשר מדובר על השקעות בבורסה או בעולם המט"ח, יש צורך לפעול לפי ההיגיון והלוגיקה, היות ובתחומים אלו אין שום מקום לרגשות ולתחושות הבטן שלכם. מי שיפעל בהתאם לתחושה פנימית, לרגש או לרצון שלו, ימצא את עצמו מהר מאוד במצב של פשיטת רגל. לכן אסור בשום אופן לזלזל באלמנט הפסיכולוגי, אלא להיות מודע אליו ולא להיכנע לו לכל אורך הדרך.

> קראו מידע נוסף בכתבה https://he.mypen.net/business/200457

אריה גולדין – ההשפעה של האלמנט הפסיכולוגי על היכולת שלכם להרוויח

אריה גולדין, אחד מהאנשים המשפיעים והמוכרים ביותר בשוק ההון, מאמין כי כל אחד יכול להצליח ולמצוא את דרכו בשוק ההון, בתנאי שהוא יפעל בצורה לוגית וללא שום השפעה רגשית. הרגשות והתחושות שלנו עלולים להשפיע על שיקול הדעת, דבר שעלול לגרום להפסדים כספיים כבדים. למשל, אנשים רבים נותנים לחמדנות שלהם להוביל אותם, דבר שמוביל ליציאה מאוחרת מידי מהפוזיציה שבה הם מחזיקים. לפעמים מדובר על הפסדים קטנים וזניחים, ואילו בפעמים אחרות מדובר על מפלה רצינית יותר. מעבר לכך, אנשים רבים נותנים לפחד להשתלט עליהם, דבר שגורם להם לצאת מההשקעה שלהם מוקדם מידי, ובכך גם לספוג הפסדים וגם להפסיד את הרווח שלהם. אחת הבעיות הגדולות ביותר של רוב המשקיעים, היא תחושת הבטן שלהם שאומרת להם להשקיע במניה כזאת או אחרת. חשוב לזכור כי לרובנו אין כוחות על ואין חוש שישי שיעזור לנו להחליט בהחלטות מסוג זה. לכן מומלץ להימנע מתחושות בטן, אלא לפעול לפי ההיגיון בלבד.

לסיכום, אריה גולדין מציע לכל מי שמתעניין בתחום של שוק ההון, ללמוד את התחום לעומק ולהבין כיצד לעבוד עם הכלים השונים. כדאי להיזהר מרגשות ותחושות בטן, אשר עלולים להוביל אתכם להפסדים כבדים.

כתוב/כתבי תגובה